ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Система телеконтролю та захисту електродвигуна СТКЗ

Система телеконтролю та захисту електродвигуна СТКЗ

Система телеконтролю та захисту електродвигуна (СТКЗ) призначена для контролю робочих параметрів і захисту від перевантажень електродвигунів, які працюють у розподільчих мережах змінного струму напругою до 1200 В вугільних шахт, передачі даних по іскробезпечним ланцюгам виділеної пари лінії зв'язку (ЛЗ) диспетчерові на комп'ютер, реєстрації та зберігання даних з наступним переглядом та аналізом.

Система телеконтролю може застосовуватися у вибухонебезпечних зонах відповідно до ДСТ 12.1.010-76 та іншим нормативно-технічним документам, які визначають застосовність електроустаткування у вибухонебезпечних умовах.

Система телеконтролю й захисту електродвигуна СТКЗ
Рисунок 1 – Система телеконтролю й захисту електродвигуна СТКЗ

Умови експлуатації

Кліматичне виконання – УХЛ5 по ГОСТ 15150-69.
Ступінь захисту корпуса блоку IР30.
Номінальний режим роботи апаратури – тривалий.
Апаратура системи телеконтролю призначена для роботи в наступних умовах:

Технічні характеристики
Найменування параметра Величина
Номінальна напруга мережі, що захищається, В 380, 660, 1140
Номінальний струм об'єкта, що захищається, А 10-800
Частота мережі, Гц 50, 60
Номінальна напруга живлення блоків, В
БПІ 220
БЗПІ 8 + 8
Діапазон зміни робочої напруги, від номінальної від 85 % до 110 %
Кількість електродвигунів, що захищаються, шт. 1...4
Канал передачі даних (вита пара):
довжина лінії, км, не більше 10
омічний опір лінії, Ом/км, не більше 170
ємність лінії, мкФ, не більше 0,15
Розрядність АЦП 10
Крок квантування, мс 0,3
Строк зберігання інформації обмежений обсягом жорсткого диска
Споживана потужність ланцюгів, Вт 8
Габаритні розміри блоків, мм
БПІ 100х180х77
БЗПІ 125х123х51
Маса блоків, кг, не більше
БПІ 0,55
БЗПІ 0,35

Загальні види блоків БЗПІ та БПІ
Рисунок 2 – Загальні види блоків БЗПІ та БПІ

Будова та робота

Система телеконтролю СТКЗ являє собою програмно-апаратний комплекс, що складається із двох основних частин:

Система телеконтролю забезпечує:

Блок захисту і передачі інформації (БЗПІ) призначений для зняття сигналу з датчика струму типу ДТ електродвигуна різання очисного комбайна, його обробки і передачі даних у вигляді пакетів по виділеній парі лінії зв'язку на блок прийому інформації. Також БЗПІ призначений для захисту електродвигуна від перевантаження шляхом видачі сигналу на відключення живильного комутаційного апарата і сигналізації про спрацьовування.

Блок вбудовується в оболонки вибухозахищених комутаційних апаратів керування струмовими навантаженнями (пускачі, комплектні пристрої керування, трансформаторні підстанції і ін.).

Конструктивно блок БЗПІ виконаний у вигляді пластмасового корпуса з основою, на якій кріпиться вилка з'єднувача та друкована плата з елементами. На основі є ключ для безпомилкової установки блоку на своє місце в апараті. Після установки блок кріпиться гвинтом.

Блок прийому інформації (БПІ) призначений для узгодження та забезпечення зв'язку блоків захисту електродвигуна та передачі інформації (БЗПІ) з комп'ютером диспетчера. За допомогою застосування даного блоку по іскробезпечним ланцюгам лінії зв'язку організується передача інформації від комп'ютера до блоків і прийом інформації комп'ютером від блоків. Установлюється блок БПІ безпосередньо біля комп'ютера диспетчера.

Конструктивно блок виконаний у вигляді пластмасового корпуса, у якому розміщені друкована плата і 2 трансформатора напруги. Підключення до комп'ютера і живлення блоку здійснюється за допомогою спеціальних кабелів, а з'єднання з лінією зв'язку — за допомогою штепсельних з'єднувачів, установлених на бічній стінці корпуса.

Структурна схема системи СТКЗ-1
Рисунок 3 – Структурна схема системи СТКЗ-1

Програмне забезпечення

Для стійкої безпомилкової роботи системи СТКЗ необхідна наявність персонального комп'ютера з наступними параметрами:

Програмне забезпечення TeleSystem системи СТКЗ розділено на три робочі програми:

 Вікно програми TeleData
Рисунок 4 – Вікно програми TeleData

При печатці графіків на принтері відбувається автоматичне заповнення вихідних друкованих форм формату А4 необхідними даними, які повідомляють про час зняття даних на графіку, номер БЗПІ, назву підприємства і номер ділянки, на якій відбувалося зняття даних і безпосередньо самі графіки точно в такому виді, як вони відображалися на екрані. Орієнтовний вид роздруківки даних зображений на рисунку 5.

Дані на альбомному аркуші формату А4
Рисунок 5 – Дані на альбомному аркуші формату А4

Схема зовнішніх з'єднань блоків системи телеконтролю СТКЗ
Рисунок 6 – Схема зовнішніх з'єднань блоків системи телеконтролю СТКЗ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Система телеконтролю та захисту електродвигуна СТКЗ
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1