ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Стенд для перевірки та настроювання апаратів захисту від витоків струму типу АЗУР

Стенд для перевірки та настроювання апаратів захисту від витоків струму типу АЗУР

Стенд призначений для перевірки, регулювання, настроювання та визначення основних захисних параметрів і характеристик апаратів захисту від струмів витоків на землю типу АЗУР, АЗШ, АЗПБ та аналогічних пристроїв.

Зовнішній вигляд стенда
Рисунок 1 – Зовнішній вигляд стенда

Стенд виконаний у вигляді стаціонарного пристрою, який дозволяє проводити перевірку зазначених апаратів в умовах спеціалізованого ремонтного підприємства.

Стенд відповідає вимогам ДСТ 22929-78 «Апарати захисту від струмів витоку рудничні для мереж напругою до 1200 В».

Стенд дозволяє здійснювати наступні види перевірок і випробувань:

Стенд із підключеною апаратурою в роботі
Рисунок 2 – Стенд із підключеною апаратурою в роботі

Технічні характеристики
Найменування параметра Значення
Напруга харчування, В 380
Вихідні напруги, В 380/660/1140
Установлена потужність трифазного трансформатора, кВА 2,5
Діапазон зміни ємності мережі, мкФ/фазу 0–1,0
Діапазон зміни опору однофазного витоку, кОм 1–100
Діапазон зміни опору симетричного трифазного витоку, кОм 0–200
Пристрій і принцип роботи

Конструктивно стенд виконаний у вигляді модуля, який містить пристрій харчування, комутації (вибору режиму роботи), сигналізації та підключення зовнішніх пристроїв. Вимір і фіксація параметрів при випробуваннях апаратів захисту виробляється вимірювальними приладами і приладами, які реєструють, що підключають до стенда.

Принцип роботи стенда заснований на імітації параметрів і режимів роботи реальної трифазної мережі, з можливістю зміни її параметрів до граничних значень:

Стенд обладнаний висновками для підключення апарата захисту та перехідних джгутів, вимірювальних приладів і магазинів опорів і містить необхідну світлову індикацію, яка характеризує стан виконавчих органів апарата захисту. На лицьовій панелі стенда встановлений перемикач вибору напруги мережі, який дозволяє вибирати та подавати на стенд напругу 380, 660, 1140 В, перемикачі вибору ємності мережі, перемикачі вибору виду витоку, а також кнопки керування контактором, який подає напругу на апарат захисту. Стенд обладнаний кнопкою «Проверка», яка дозволяє здійснювати перевірку працездатності апарата захисту при його експлуатації.

Перед включенням стенда необхідно вибрати перемикачем необхідну напругу мережі. Дане значення напруги мережі повинне відповідати напрузі апарата захисту, який перевіряє. При установці апарата на стенд необхідно переконатися в тім, що перемикачі вибору напруги апарата захисту установлені на відповідну напругу.

При проведенні перевірки та настроювання апаратів захисту необхідно керуватися «Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів».

Категорично забороняється з'єднувати заземлюючий вивід, розташований на корпусі стенда та вихід «Земля» стенда!

Після виконання випробувань, за умови відповідності параметрів нормованим значенням, апарат захисту зізнається придатним до експлуатації. При невиконанні одного з пунктів, перерахованих у програмі перевірки реле витоків, апарати бракуються.

Внутрішній монтаж стенда
Рисунок 3 – Внутрішній монтаж стенда

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Стенд для перевірки та настроювання апаратів захисту від витоків струму типу АЗУР
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1