ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Світильник головний СГ2

Світильник головний СГ2

Світильник призначений для індивідуального висвітлення робочого місця в умовах вугільних шахт всіх категорій по пилугазовому режиму.

Загальний вид світильника головного СГ2
Рисунок 1 – Загальний вид світильника головного СГ2

Світильник виготовляється з акумуляторною батареєю на 5 і 9 А·год.

Світильник виготовлений з рівнем вибухозахисту РО, вид вибухозахисту ia.

Умови експлуатації

Світильник призначений для роботи в умовах помірного клімату У5 по ДСТ 15150-69 і розрахований на безперервну роботу при наступних умовах:

Технічні характеристики
Найменування параметра Величина
Виконання по вибухозахисту РО ЕхiaI
Освітленість при робочому висвітленні від основного джерела світла,
на відстані 1 м у центрі кола діаметром 100 мм, не менш, лк
1500
Номінальна напруга акумуляторної батареї, В 3,6
Номінальна ємність акумуляторної батареї, А·год 5,0 9,0
Тривалість безперервного горіння основного джерела світла, не менш, год. 12 25
Тривалість безперервного горіння допоміжного джерела світла не менш, год 90 150
Джерело світла (основний) Світлодіод LUXEON LXHL-MW1D
Ресурс акумуляторної батареї, циклів заряд-розряд, не менш 800
Струм спрацьовування захисту, А, не більше 3,0
Час спрацьовування захисту, с, не більше 0,01
Маса, не більше, грам 1000
Вид кліматичного виконання по ДСТ 15150-69 У5
Ступінь захисту оболонки по ДСТ 14254-96 IP54
Склад і пристрій

Світильник складається з наступних складових частин (рисунок 2): фари – 1, акумуляторної батареї в корпусі – 2, кабелю – 3.

Фара складається з полікарбонатного корпуса, кнопкового перемикача та прозорого світлопроникного захисного елемента. Усередині корпуса є джерела світла: основний, який представляє собою понад яскравий світлодіод білого кольору LXHL-MW1D торгівельної марки LUXEON і допоміжний, який складається із трьох білих світлодіодів діаметром 5 мм. Для забезпечення подачі сигналів про ступінь заряду батареї головний ліхтар оснащений одним червоним світлодіодом та одним зеленим світлодіодом. Три білих світлодіода другорядні джерела світла також беруть участь у процесі подачі сигналів.

Понад яскравий світлодіод постачений коліматорною лінзою, яка забезпечує максимальне використання світлового випромінювання.

Електронний пристрій керування розміщений там же, виконаний на друкованій платі поверхневим монтажем і містить імпульсний стабілізатор, мікроконтролер і захисні діоди.

Зовні фари є зовнішні контакти, які служать для підключення до зарядного пристрою та передачі даних про стан світильника в комп'ютер (при наявності відповідного програмного забезпечення). Захист від напруги на зовнішніх контактах здійснюється за допомогою трьох діодів, розташованих у зарядному ланцюзі батареї.

Акумуляторна батарея розташована усередині полікарбонатного корпуса та складається із трьох послідовно з'єднаних NiCd елементів з номінальною напругою 1,2 В. Елементи мають металеві герметичні циліндричні корпуси та оснащені запобіжними клапанами, які відкриваються у випадку перевантаження з метою запобігання вибуху елемента. Захист від коротких замикань в акумуляторному відсіку виконується за допомогою запобіжника на 1,5 А. При нормальних умовах експлуатації під час роботи батареї в герметично запаяному просторі відсіку виділення водню відсутні.

Захист від коротких замикань усередині кабелю та фари здійснюється за допомогою пристрою обмеження струму і запобіжника на 0,5 А. Захист від надмірного розряду здійснюється електронною схемою керування світлодіодами, яка роз'єднує їх після певного періоду часу.

Кабель має середній діаметр 9 мм і оснащений протитяговим центральним елементом, навколо якого оповиті два ізольованих багатожильних луджених мідних проведення. Зовнішня ізоляція виконана із гнучкого, вогнестійкого та кіслотостійкого силіконового каучуку. Кабель у вступних пристроях фари та корпуса закріплений від висмикування за допомогою скоб.

Іскробезпека ланцюгів з рівнем «ia» досягається за рахунок обмеження параметрів вольтамперних характеристик батареї, обмеження нагрівання компонентів відповідними значеннями наявних ємностей та індуктивності, а також застосуванням герметизованих NiCd елементів, ув'язнених у нерозбірний корпус.

Складові частини та габаритні розміри світильника головного СГ2
Рисунок 2 – Складові частини та габаритні розміри світильника головного СГ2

Робота

Світильник має п'ять режимів роботи:

Керування режимами роботи світильника здійснюється мікроконтролером пристрою керування. Крім того, мікроконтролер виконує наступні функції:

Засоби забезпечення вибухозахисту

Рівень і вид вибухозахисту РО ExiaI світильника відповідно до вимог нормативно-технічної документації на вибухозахищене електрообладнання забезпечується:

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Світильник головний СГ2
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1