ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Cвітильник головний СГ1

Cвітильник головний СГ1

Світильник призначений для індивідуального висвітлення робочого місця в умовах вугільних шахт всіх категорій по пилугазовому режиму.

Загальний вид світильника головного СГ1
Рисунок 1 – Загальний вид світильника головного СГ1

Світильник виготовляється з акумуляторною батареєю на 5 і 9 А·год.

Світильник виготовлений з рівнем вибухозахисту РО, вид вибухозахисту ia.

Умови експлуатації

Світильник призначений для роботи в умовах помірного клімату У5 за ДСТ 15150-69 і розрахований на безперервну роботу при наступних умовах:

Технічні характеристики
Найменування параметра Величина
Виконання по вибухозахисту РО ЕхiaI
Освітленість при робочому висвітленні від основного джерела світла,
на відстані 1 м у центрі кола діаметром 100 мм, не менш, лк
1500
Номінальна напруга акумуляторної батареї, В 3,6
Номінальна ємність акумуляторної батареї, А·ч 5,0 9,0
Тривалість безперервного горіння основного або
допоміжного джерела світла, не менш, год
12 25
Тривалість безперервного горіння основного або
допоміжного джерела світла в економічному (аварійному) режимі,
не менш, год
35 90
Джерело світла (основний і допоміжний) Світлодіод LUXEON LXHL-MW1D
Ресурс акумуляторної батареї, циклів заряд-розряд, не менш 800
Струм спрацьовування захисту, А, не більше 3,0
Час спрацьовування захисту, с, не більше 0,01
Маса, не більше, грам 1000
Вид кліматичного виконання по ДСТ 15150-69 У5
Ступінь захисту оболонки по ДСТ 14254-96 IP54
Склад і пристрій

Світильник складається з наступних складових частин (рисунок 2): фари – 1, акумуляторної батареї в корпусі – 2, кабелю – 3.

Фара складається з полікарбонатного корпуса, кнопкового перемикача та прозорого світлопроникного ковпака-заглушки. Усередині корпуса є два джерела світла: основний і допоміжний, що представляють собою понад яскраві світлодіоди білого кольору LXHL-MW1D торговельної марки LUXEON. Світлодіоди постачені коліматорними лінзами, які забезпечують максимальне використання світлового випромінювання.
Електронний пристрій керування розміщений там же, виконаний на друкованій платі поверхневим монтажем і містить: імпульсний стабілізатор, мікроконтролер і захисні діоди.

Акумуляторна батарея розташована усередині полікарбонатного корпуса та складається із трьох послідовно з'єднаних NiCd елементів з номінальною напругою 1,2 В. Елементи мають металеві герметичні циліндричні корпуси та оснащені запобіжними клапанами, які відкриваються у випадку перевантаження з метою запобігання вибуху елемента. Захист від коротких замикань в акумуляторному відсіку виконується за допомогою запобіжника на 1,5 А. При нормальних умовах експлуатації, під час роботи батареї в герметично запаяному просторі відсіку, виділення водню відсутній.

Захист від коротких замикань усередині кабелю та фари здійснюється за допомогою пристрою обмеження струму й запобіжника на 0,5 А. Захист від надмірного розряду здійснюється електронною схемою керування світлодіодами, яка роз'єднує їх після певного періоду часу.

Кабель має середній діаметр 9 мм і оснащений протитяговим центральним елементом, навколо якого оповиті два ізольованих багатожильних луджених мідних проведення. Зовнішня ізоляція виконана із гнучкого, вогнестійкого та кислотостійкого силіконового каучуку. Кабель у вступних пристроях фари та корпуса закріплений від висмикування за допомогою скоб.

Іскробезпека ланцюгів з рівнем «ia» досягається за рахунок обмеження параметрів вольтамперних характеристик батареї, обмеження нагрівання компонентів відповідними значеннями наявних ємностей та індуктивності, а також застосуванням герметизованих NіCd елементів, укладених у нерозбірний корпус.

Складові частини та габаритні розміри світильника головного СГ1
Рисунок 2 – Складові частини та габаритні розміри світильника головного СГ1

Робота

Світильник має шість режимів роботи:

Керування режимами роботи світильника здійснюється мікроконтролером пристрою керування. Крім того, мікроконтролер виконує наступні функції:

Засоби забезпечення вибухозахисту

Рівень і вид вибухозахисту РО ExiaI світильника відповідно до вимог нормативно-технічної документації на вибухозахищене електроустаткування забезпечується:

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Cвітильник головний СГ1
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1