ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Пускач вибухозахищений малогабаритний ПВМ

Пускач вибухозахищений малогабаритний ПВМ

Пускач призначений для місцевого та дистанційного керування трифазним асинхронним електродвигуном з короткозамкненим ротором, у трифазних мережах змінного струму електроустановок хімічної, газової, нафтової та інших галузей промисловості.

Загальний вид ПВМ
Рисунок 1 – Загальний вид ПВМ

Пускач має рівень вибухозахисту «вибухобезпечний» (1) за ДСТ 22782.0-81 та ДСТ Р 51330.0-99 с видами вибухозахисту: «вибухонепроникна оболонка» (d) за ДСТ 22782.6-81 і ДСТ Р 51330.1-99, «захист виду «е»» за ДСТ 22782.7-81 і ДСТ Р 51330.8-99 і відповідно до маркування по вибухозахисту 1ЕхdеIIВТ4Х за ДСТ 12.2.020-76 і ДСТ Р 51330.0-99 може експлуатуватися у вибухонебезпечних зонах відповідно до глави 7. 3 «Електроустановки у вибухонебезпечних зонах» «Правил пристрою електроустановок», главі 4 «Електроустановки у вибухонебезпечних зонах» ДНАОП 0.00-1.32-01 «Правила пристрою електроустановок. Електроустаткування спеціальних установок», де можливе утворення вибухонебезпечних сумішей категорії IIA, IIВ груп Т1, Т2, Т3 і Т4 за ДСТ 12.1.011-78 і ДСТ Р 51330.19-99 і іншим нормативно-технічним документам, які визначають застосовність електрообладнання у вибухонебезпечних зонах.

Технічні характеристики
Найменування параметра Значення
Номінальна напруга, В 380
Номінальний струм, А 10, 16, 25, 40, 63, 80, 95
Частота мережі, Гц 50
Номінальна напруга контрольних ланцюгів, В 380
Номінальний струм контрольних ланцюгів, А 10

Вступні пристрої силових кабелів розраховані на підключення гнучких кабелів. Контрольні ланцюги керування підключаються гнучкими кабелями з гумовою або пластмасовою ізоляцією.

Умови експлуатації

Пускач призначений для роботи в наступних умовах:

Пускач надійно працює при коливанні напруги мережі від 0,85 Uном до 1,1 Uном.

Пускач забезпечує надійну роботу в наступних режимах по ДСТУ 3020-95 (ДСТ 12434-93):

Комутаційна зносостійкість головних контактів пускача становить:

Механічна зносостійкість елементів пускача, які спрацьовують при кожному циклі ВО контактора – не менш 3·106 циклів ВО.

Механічна зносостійкість автоматичних вимикачів – 6000 циклів ВО.

Ступінь захисту від зовнішніх впливів навколишнього середовища оболонки апаратного відділення пускача – IP54, вступного відділення – IP65 за ДСТ 14254-96.

Електричний опір ізоляції в нормальних кліматичних умовах у холодному стані пускача не менш 10 МОм для силових ланцюгів та 5 МОм для ланцюгів керування.

Діапазон регулювання номінального струму неспрацьовування теплового реле, А: 1,5-2,6; 2,4-4,0; 3,8-6,0; 5,5-8,0; 7-10; 9,5-14,0; 13,0-19,0; 18-25; 23-32; 30-41; 38-52; 47-64; 54-74; 63-86; 80-93.

Термін служби пускача до списання становить 5 років.

Пристрій і робота

Пускач складається із вступного та апаратного відділень.
Відділення уведення призначене для уведення силових кабелів і кабелів ланцюгів керування. Воно розташовано на верхній стінці апаратного відділення та складається з корпуса, кришки, складальних контактних затисків, втулки із залитими в ній проводами, затисків заземлення і кабельних вступних пристроїв.

Кабельні вступні пристрої призначені для уведення та ущільнення силових і контрольних кабелів, які підводяться.
Кабельні вступні пристрої силових ланцюгів складаються з гумового ущільнювального кільця, установленого в гнізді, муфти та заглушки. Заглушки призначені для захисту внутрішньої порожнини вступного відділення від пилу та вологи. Ущільнення кабелю відбувається за рахунок деформації гумового кільця муфтою.
Кабельні вступні пристрої для контрольних ланцюгів складаються зі штуцера, натискної гайки та ущільнювального кільця.

Захист оболонки (корпус і кришка) вступного пристрою від пилу та вологи (IP65) забезпечується ущільнювальними прокладками в корпусі, кришці та місцях установки кабельних вступних пристроїв.

Внутрішні затиски заземлення у вступному відділенні призначені для приєднання заземлюючих жил кабелів, які підводяться.

У вступному відділенні на монтажній рейці (Din-рейка) установлено складальні контактні затиски. Для підключення провідників (жил кабелю) у затисках використається стандартна викрутка, яка вводиться в отвір корпуса затиску паралельно провіднику і, віджимаючи натяжну пружину, відкриває вікно для уведення провідника.

Електричний зв'язок між вступним та апаратним відділеннями здійснюється проводами, залитими у втулці ізоляційним компаундом.

Апаратне відділення складається зі звареного металевого корпуса та кришки. Корпус і кришка утворюють вибухонепроникну оболонку.

У корпусі на задній стінці встановлена монтажна панель із набором апаратури. Залежно від типовиконань пускачів набір апаратури може складатися з реверсивних і нереверсивних контакторів, електротеплового струмового реле, автоматичного вимикача.

На внутрішній бічній поверхні корпуса праворуч розташований привід включення автоматичного вимикача (для виконання пускача з автоматичним вимикачем), рукоятка якого виведена назовні.

На кришці із внутрішньої сторони встановлені кнопки керування (кнопки «Пуск» і «Стоп») і світлодіодні індикатори.
Кнопки керування виконані із самоповерненням. Штовхальник кнопки «Пуск» чорного кольору, «Стоп» – червоного.
При впливі оператором на штовхальник кнопок керування їхні рухливі контакти перемикаються, а при усуненні впливу вони займають вихідне положення.

На зовнішній поверхні кришки розташовані: оглядове вікно, штовхальники кнопкових вимикачів і взводу теплового реле та таблички з оперативними і попереджувальним написом, паспортними даними, маркуванням вибухозахисту.
Оглядове вікно призначене для візуального спостереження:

Електрична схема залежно від типовиконання пускача забезпечує:

Забезпечення вибухозахищеності

Пускач ставиться до вибухозахищеного електрообладнання групи II і виготовляється з рівнем вибухозахисту – вибухобезпечним (1), забезпечуваним видами вибухозахисту: «вибухонепроникна оболонка» (d) (апаратне відділення), «захист виду «е» (вступне відділення) і має маркування вибухозахисту 1ЕхdеІІВТ4Х.

Рівень і види вибухозахисту досягаються наступними мірами та засобами:

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Пускач вибухозахищений малогабаритний ПВМ
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1