ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Привід гальма вибухозахищений типу ПТВ

Привід гальма вибухозахищений типу ПТВ

Привід призначений для приведення в дію гальм, установлених на приводах стрічкових конвеєрних установок, вантажопідйомних механізмів гірських машин.

Привід гальма вибухозахищений типу ПТВ
Рисунок 1 – Привід гальма вибухозахищений типу ПТВ

Привід виготовляється за рівнем вибухозахисту – «вибухобезпечним» (РВ), по виду вибухозахисту – «вибухонепроникна оболонка підгрупи 3В» (3В) та «іскробезпечний електричний ланцюг рівня Иа» (Иа), має маркування вибухозахисту РВ 3ВИа, і може застосовуватися у виробленнях вугільних і сланцевих шахт, небезпечних по газу (метану) і (або) вугільному пилу відповідно до «Правил безпеки у вугільних шахтах».

Привід призначений для роботи в наступних умовах:

Технічні характеристики
Найменування параметра Норма
ПТВ-1 ПТВ-2
Напруга харчування, В 380, 660, 1140
Тягове зусилля, кН, не менш 0,4 0,8
Максимальний хід якоря, мм 50 ± 2
ПВ при номінальному режимі роботи, % 100
Максимально припустима частота включення в годину, при ПВ=40 %, циклів 300
Час спрацьовування, с, не більше 0,4
Споживана потужність, Вт, не більше:
при включенні
тривалого режиму

3000
90

4500
90
Маса, кг 70

Іскобезпечні ланцюги розраховані на напругу до 60 В. Іскробезпека ланцюгів забезпечується шляхами витоку та електричних зазорів відповідно до ДСТ 22782.5-78.

Габаритні, настановні та приєднувальні розміри приводу наведені на рисунку 2.

Загальний вид ПТВ
Рисунок 2 – Загальний вид ПТВ

Пристрій і робота

Привід складається із вибухонепроникного корпуса, що представляє собою зварену конструкцію, яка складається із трьох відділень: апаратного, вступного та електромагнитa, розділених вибухонепроникними перегородками.

Апаратне відділення призначене для установки монтажної панелі з електричною апаратурою. На панелі встановлений: пускач ПМЛ, трансформатор, блок електронний, привід мікровимикача.

Вступне відділення призначене для уведення гнучких і броньованих кабелів. У відділенні є три кабельних вступних пристрої, прохідні струмоведучі затиски, зовнішній і внутрішні затиски заземлення.

Кабельні вступні пристрої призначені для уведення та ущільнення кабелів, які підводять до приводу і складаються з гумового ущільнювального кільця, установленого в гнізді, муфти та заглушки.

У кабельних уведеннях здійснюється фіксація кабелю за допомогою скоби, що забезпечує розвантаження жил кабелю від розтяжних зусиль і скручування.

Ущільнення кабелю відбувається за рахунок деформації гумового кільця муфтою.
Для запобігання самовідгвинчування на муфті встановлена контргайка.

Внутрішні затиски заземлення призначені для приєднання заземлюючих жил кабелів, які підводять, а зовнішні – для приєднання приводу до загального ланцюга заземлення.

Відділення електромагніта розташоване під апаратним. У відділенні встановлений длинноходовий електромагніт постійного струму, який складається з котушки, якоря, сердечника та гільзи.

Котушка електромагніта фіксується нижньою різьбовою кришкою.

Для гасіння ударів, які виникають при відпадінні якоря, на нижній різьбовій кришці встановлений пристрій, що демпфірує, який складається з гумової та двох сталевих шайб.

Для установки приводу на раму до корпуса приварені двоє лабетів, на яких є отвори для транспортування приводу.

Забезпечення вибухозахищеності

Привід виготовляється за рівнем вибухозахисту – вибухобезпечним (РВ), по виду вибухозахисту – «вибухонепроникна оболонка підгрупи 3В» (3В), «іскробезпечний електричний ланцюг рівня Иа» (3ВИа) і має маркування вибухозахисту РВ 3ВИа.

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Привід гальма вибухозахищений типу ПТВ
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1