ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Пристрій плавного пуску комплектний вибухозахищений КУВПП-250М

Пристрій плавного пуску комплектний вибухозахищений КУВПП-250М

Пристрій призначений для плавного запуску трифазних асинхронних двигунів з короткозамкненим ротором, використовуваних у приводі стрічкових конвеєрів у вугільних шахтах, небезпечних по газу (метану) і (або) вугільному пилу.

Загальний вид КУВПП-250М
Рисунок 1 – Загальний вид КУВПП-250М

Пристрій забезпечує плавний пуск із регульованою тривалістю від 5 до 20 с асинхронного електродвигуна з короткозамкненим ротором потужністю:

Пристрій може використовуватися в режимі звичайного вибухозахищеного пускача з номінальним струмом 250 А.

Умови експлуатації
Технічні характеристики
Найменування параметра Значення
Номінальна частота змінного струму, при якій повинен працювати пристрій 50 Гц
Номінальна напруга силового ланцюга 1140/660 В
Номінальний струм силового ланцюга 250 А
Струм транзитного навантаження 125 А
Пристрій має іскробезпечні ланцюги дистанційного керування
Контрольований опір заземлюючого проводу 50 Ом
Уставки спрацьовування пристрою контролю ізоляції:
при напрузі мережі 660 В 30 кОм
при напрузі мережі 1140 В 100 кОм
Споживана потужність ланцюгів захисту та керування не більше 80 В·А
Габаритні разміри, мм:
глибина
ширина
висота

600
726
915
Маса, кг 270
Уставки спрацьовування максимального струмового захисту
Номінальний струм, А Струм уставки, який відповідає умовним одиницям на шкалі, А
1 2 3 2 5 6 7 8 9 10 11
250 500 625 750 875 100 1125 1250 91375 1500 1625 1750
Уставки спрацьовування струмового захисту від перевантаження
Номінальний струм, А Струм уставки, який відповідає умовним одиницям на шкалі, А
0,3 0,4 0,5 0,6 0,7 0,8 0,9 1,0 1,1
250 75 100 125 150 175 200 225 250 275

Пристрій допускає не більше 4 пусків з інтервалом 1 хв або 6 пусків у годину за умовами нагрівання двигуна.

Пристрій має одне транзитне, одне вступне, два вивідних пристрої для підключення силових кабелів і чотири пристрої для підключення гнучких броньованих кабелів.

Пристрої для підключення вступних силових кабелів розраховані на підключення як гнучких, так і броньованих кабелів з можливістю виконання сухого оброблення.

Пристрій і робота

Пристрій являє собою вибухонепроникну оболонку, яка складається з корпуса, кришки, яка швидко відкривається, кришок вступного та вивідного відділень відповідно, кабельних вступних пристроїв.

У корпусі розташований виймальної блок – силовий тиристорний модуль із вентилятором для примусового повітряного охолодження силових тиристорів і знімна апаратна панель на якій розташовані вакуумні контактори на струми 250 і 160 А відповідно, трансформатор напруги, два блоки форсованого включення контакторів (БФВ) і запобіжник ланцюга харчування котушок контакторів.

На зовнішній бічній поверхні корпуса праворуч розташований привід включення роз'єднувача, зблокований із кнопковим вимикачем «СТОП» за допомогою сектора Н рукоятки приводу роз'єднувача, який не дозволяє виключити роз'єднувач при включеному контакторі та кнопкові вимикачі «Стоп», «Проверка КИ» і «Взвод защит».

На зовнішній бічній поверхні корпуса праворуч установлена рукоятка приводу включення роз'єднувача, штовхальник кнопкового вимикача кнопки «СТОП», рукоятка приводу включення кнопкових вимикачів «Проверка КИ», «Взвод защит» і скоба механічного блокування роз'єднувача з кришкою, яка швидко відкривається.

Механічне блокування роз'єднувача з кришкою, яка швидко відкривається, призначені для забезпечення безпеки обслуговування пристрою в умовах експлуатації. Воно виконане таким чином, що кришку, яка швидко відкривається, неможливо відкрити при включеному роз'єднувачі та неможливо включити роз'єднувач при відкритій кришці.

Роз'єднувач відключається поворотом рукоятки приводу роз'єднувача у відключене положення при натиснутому штовхальнику кнопкового вимикача «СТОП».

Після відключення роз'єднувача поворотом блокувальної скоби до упору відбувається розблокування приводу замка кришки, яка швидко відкривається, що дозволяє за допомогою рукоятки відімкнути затвор кришки та відкрити її поворотом приводу замка кришки по годинній стрілці.

Запирання кришки здійснюється за допомогою розтискного кільця поворотом власника приводу замка кришки, яка швидко відкривається.

На кришці, яка швидко відкривається, встановлена панель, на якій розташовані: дві панелі індикації, блок керування з дисплеєм, штепсельне рознімання, блок дистанційного керування та блок комплексного захисту БДУ і БКЗ відповідно, перемикач режиму роботи, два запобіжники та блоки контролю вакууму.

Блок керування постачений багатопозиційними мікроперемикачами за допомогою яких установлюються необхідні параметри режиму плавного пуску. Таблиця відповідності позицій мікроперемикачів числовим значенням параметрів розміщена на задній стінці блоку.

На зовнішній поверхні кришки розташовані оглядові вікна, рукоятка приводу запірного кільця.

Конструкцією пристрою передбачена можливість установки пломби на приводі замка кришки? яка швидко відкривається, в закритому положенні або навішення замка на рукоятці включення роз'єднувача в положення «ОТКЛ.»

Електричні з'єднання апаратури на кришці з апаратурою в корпусі здійснюється через джгут проводів, приєднаних до штепсельного рознімання. Силові ланцюги від роз'єднувача до контакторів, датчиків струму та прохідним затискам здійснюється за допомогою мідних шин.

Електрична схема пристрою забезпечує:

Забезпечення вибухозахищеності

Пристрій виготовляється за рівнем вибухозахисту – вибухобезпечним (РВ), по виду вибухозахисту – «вибухонепроникна оболонка», «іскробезпечний електричний ланцюг» (3ВИа).

Рівень і вид захисту пристрою, зазначені в п. 3.3.1, досягаються наступними мірами та засобами:

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Пристрій плавного пуску комплектний вибухозахищений КУВПП-250М
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1