ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Пристрій керування комплектний вибухозахищений КУУВ-ВСП

Пристрій керування комплектний вибухозахищений КУУВ-ВСП

Пристрій керування призначений для роботи в трифазних мережах змінного струму з ізольованою нейтраллю трансформатора для дистанційного керування, контролю стану, технічної діагностики та захисту трифазних електродвигунів з короткозамкненим ротором, установлених на очисних комбайнах з винесеною системою подачі (ВСП) у виробленнях вугільних шахт, небезпечних по газу (метану) і (або) вугільному пилу.

Загальний вид КУУВ-ВСП
Рисунок 1 – Загальний вид КУУВ-ВСП

Умови експлуатації
Технічні характеристики
Найменування параметра Значення
Номінальний струм 500 А
Номінальна напруга мережі 1140/660 В
Частота мережі 50 Гц
Струм транзитного навантаження 125 А
Кількість керованих електродвигунів 4 шт.
Номінальний струм виводу:
вивід 1, 2
вивід 3, 4

250 А
160 А
Гранична комутаційна здатність автоматичного вимикача:
здатність, що відключає:
при напрузі 1140 В
при напрузі 660 В

9 кА
17 кА
здатність, що включає:
при напрузі 1140 В
при напрузі 660 В

24 кА
40 кА
Контрольований опір заземлюючого проводу 50 Ом
Уставки спрацьовування пристрою контролю ізоляції:
при напрузі мережі 660 В
при напрузі мережі 1140 В

30 кОм
100 кОм
Споживана потужність ланцюгів захисту та керування не більше 600 В·А
Маса пристрою керування не більше 2000 кг

Пристрій керування забезпечує роботу в тривалому, переривчасто-тривалому та повторно-короткочасному режимах.

Механічна зносостійкість контакторів пристрою керування становить не менш 3*106 циклів вмикань-відключень (ВО), роз'єднувача – не менш 6300 циклів ВО.

Пристрій керування має три вступних і чотири вивідних пристрої для підключення силових кабелів та 26 вивідних пристроїв для підключення гнучких контрольних кабелів.

Пристрої для підключення вступних силових кабелів розраховані на підключення як гнучких, так і броньованих кабелів з урахуванням транзитного струму та можливості виконання сухого оброблення.

Пристрій і робота

Пристрій керування являє собою вибухонепроникну оболонку, що складається з корпуса, кришки, яка швидко відкривається, кришок вступного й вивідного 4 відділень, камери роз'єднувача, штепсельних рознімань (з'єднувачів) і кабельних вступних пристроїв.

Корпус являє собою зварену конструкцію, яка складається із чотирьох відділень: вступного (мережного) (А), вивідного (Б), роз'єднувача (В) і апаратного (Г).
Вступне та вивідне відділення відділені від інших вибухонепроникними перегородками.

Вступне відділення призначене для уведення, транзитного виводу та приєднання до пристрою керування силового кабелю, як гнучкого, так і броньованого з урахуванням можливості виконання сухого оброблення.
Для цієї мети передбачені три кабельних вступних пристрої та шість силових прохідних затисків (кожна фаза розщеплена)
Відділення висновків призначене для уведення та приєднання кабелів контрольних ланцюгів. У вивідному відділенні замість прохідних ізоляторів зі струмоведучими шпильками застосовані проведення, залиті в обоймі ізоляційною масою, яка затвердіває. Кінці проводів приєднані до клемників. У якості клемників використаються складальні контактні затиски фірми «WAGO». Для підключення провідників у затисках використається стандартна викрутка, яка вводиться в отвір корпуса затиску паралельно провіднику й, віджимаючи натяжну пружину, відкриває вікно для уведення провідника.

У відділенні роз'єднувача розміщені блокувальний роз'єднувач, розвантажувальний пристрій і блокувальна кнопка «Стоп». Роз'єднувач електрично пов'язаний із вступним та апаратним відділеннями за допомогою силових і контрольних прохідних затисків.
Блокувальний роз'єднувач призначений для розриву електричного ланцюга, при відсутності в ній струму навантаження, і дозволяє робити роботи у вивідному та апаратному відділеннях, не відключаючи пристрій керування від мережі. Для запобігання відключення ланцюга зі струмом роз'єднувач сблокирован із кнопкою «Стоп», яка включена в ланцюг харчування котушки незалежного розчеплювача автоматичного вимикача.
Блокування виконане таким чином, що роз'єднувач можна відключити, тільки нажавши на кнопку «Стоп», що забезпечує випереджальне відключення автоматичного вимикача, і тим самим зняття навантаження стосовно відключення роз'єднувача.

В апаратом відділенні розташовані: автоматичний вимикач, три трансформатори напруги, чотири вакуумних контактори (два на 250 А і два на 160 А) і металевий каркас, у якому розміщені блок керування, блок регулятора навантаження та швидкості і блок джерел харчування комплекту технічних засобів КТС-М, а також блок узгодження датчиків муфти (УКСД.19.010).

На лівій бічній стінці корпуса апаратного відділення зовні встановлені чотири з'єднувачі (штепсельні рознімання) для силових кабелів, які відходять, до струмоприймачів.
Із внутрішньої сторони на стінці розташовані складальні контактні затиски контрольних ланцюгів, аналогічні клемникам.
На передній стінці корпуса апаратного відділення встановлені оглядові вікна світлодіодних індикаторів і вольтметра, штовхальники оперативних кнопок, рукоятка автоматичного вимикача, опори поворотних штанг кришки, привід закривання кришки із блокувальною планкою, опори для установки кришки при її закриванні, рукоятка роз'єднувача.

Апаратне відділення закривається прямокутною кришкою. Корпус і кришка в закритому стані стягнуті між собою L-образними захопленнями, які розташовані по внутрішньому периметрі фланця кришки й жорстко закріплені на ній.
Кришка, яка швидко відкривається, встановлюється на двох поворотних штангах, опори яких закріплені на передній стінці корпуса апаратного відділення. На кінцях штанги мають пази, у яких рухається кришка при її закриванні–відкриванні.
Закривання кришки відбувається за рахунок її бічного зрушення вліво за допомогою зубчасто-рейкового зачеплення. При цьому нижня торцева поверхня фланця кришки сковзає по опорах і зовнішній поверхні фланця корпуса та уводить L-образні захоплення в зачеплення із внутрішньою площиною фланця корпуса.

Разом з опорами штанг установлений привід закривання кришки. Він складається з корпуса, у якому вертикально встановлена вал-шестірня та горизонтально-зубчаста рейка. У нижній частині вала-шестірні закріплена відкидна рукоятка приводу, а у верхній частині встановлена блокувальна планка з пазом, у який входить виступ вала-шестірні. Зубчаста рейка віссю пов'язана з кришкою, яка швидко відкривається.

Кришка апаратного відділення механічно зблокована з роз'єднувачем. Механічне блокування призначене для забезпечення безпечної експлуатації пристрою керування та захисту обслуговуючого персоналу від поразки електричним струмом. Механічне блокування виконане таким чином, що кришку, яка швидко відкривається, можна відкрити тільки при відключеному роз'єднувачі та не можна включити роз'єднувач при відкритій кришці.

На внутрішній поверхні кришки, яка швидко відкривається, встановлена панель із комплектом апаратів керування та захисту.

На задній стінці корпуса апаратного відділення встановлені вакуумні контактори з датчиками струму та чотири зовнішніх розвантажувальних пристрої.
Розвантажувальні пристрої призначені для зниження тиску вибуху в оболонці апаратного відділення. Воно складається з корпуса, кришки, захисного кожуха, двох сітчастих прокладок, між якими перебуває гранульоване набивання, яке складається зі стеклокульок. У корпусі та кришці є отвори для виходу горючих газів у зовнішнє середовище. Із зовнішньої сторони корпуса ці отвори закриті поліетиленовою плівкою, яка охороняє вибухонепроникну камеру від пилу та вологи, а захисний кожух – від випадкових зовнішніх ушкоджень.

Для виключення можливості включення роз'єднувача при виробництві ремонтних робіт у ділянці, яка відходить, мережі конструкцією пристрою керування передбачене навішення замка на рукоятку включення роз'єднувача в положенні «Откл.».

Для місцевого заземлення корпуса пристрою керування передбачені зовнішні заземлюючі затиски. У кабельних уведеннях для силового ланцюга передбачені зовнішні та внутрішні заземлюючі затиски.

Для зручності транспортування пристрій керування встановлюється на полозках. Полозки розраховані на установку пристрою на ґрунт або настил. Переміщення виробляється за допомогою лебідки.

Електрична схема пристрою керування забезпечує:

Апаратура автоматизації пристрою керування (комплекс технічних засобів керування очисними комбайнами УКД200-250, КА200, КА80, К103М, 1К101УД, ГШ200В) забезпечує виконання наступних функцій:

* Забезпечується в комплекті з апаратурою гучномовного зв'язку, який не входить у комплекс КТС-М.

Уставки спрацьовування максимального струмового захисту
Номінальний струм виводу, А Струм уставки, який відповідає умовним одиницям на шкалі, А
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
160 320 400 480 560 640 720 800 880 960 1040 1120
250 500 625 750 875 1000 1125 1250 1375 1500 1625 1750
Уставки спрацьовування струмового захисту від перевантаження
Номінальний струм, А Струм уставки, який відповідає умовним одиницям на шкалі, А
0,3 0,4 0,5 0,6 0,7 0,8 0,9 1,0 1,1
160 48 64 80 96 112 128 144 160 176
250 75 100 125 150 175 200 225 250 275
Забезпечення вибухозахищеності

Пристрій керування виготовляється за рівнем вибухозахисту – вибухобезпечними (РВ), по виду вибухозахисту – «вибухонепроникна оболонка 3В» (3В), «іскробезпечний електричний ланцюг» (Иа) і має маркування вибухозахисту РВ 3ВИа.

Рівень і види вибухозахисту досягаються наступними мірами та засобами:

Ізоляційні частини складальних прохідних затисків виконані із трекингостійких матеріалів. Шляхи витоку та електричні зазори відповідають значенням, нормованим ДСТ 24719-81:

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Пристрій керування комплектний вибухозахищений КУУВ-ВСП
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1