ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Пристрій керування комплектний вибухозахищений рудничний КУУВК-250

Пристрій керування комплектний вибухозахищений рудничний КУУВК-250

Пристрій керування призначений для роботи в трифазних мережах змінного струму з ізольованою нейтраллю трансформатора для керування, контролю стану та технічної діагностики трифазних двошвидкісних електродвигунів з короткозамкненим ротором, установлених у виробленнях вугільних шахт, небезпечних по газу (метану) і (або) вугільному пилу.

Іскробезпека ланцюга дистанційного керування забезпечується іскрозахисними елементами FИа блоку дистанційного керування, які закриваються пластмасовим кожухом.

Загальний вид КУУВК-250
Рисунок 1 – Загальний вид КУУВК-250

Умови експлуатації

Пристрій керування призначений для роботи в наступних умовах:

Технічні характеристики
Найменування параметра Величина
Номінальний струм, А 250
Номінальна напруга, В 660 1140
Здатність, яка відключає (діюче значення струму), А 3750 3000
Здатність, яка включає (амплітудне значення струму), А 6900 5600
Частота мережі, Гц 50
Номінальний режим роботи тривалий
Напруга іскробезпечного ланцюга керування, В 18
Контрольований опір заземлюючого проводу, Ом 50
Уставки спрацьовування пристрою контролю ізоляції, кОм 30 100
Споживана потужність ланцюгів захисту та керування не більше, В·А 100
Маса пристрою керування не більше, кг 250

Пристрій керування забезпечує роботу в тривалому, переривчасто-тривалому й повторно-короткочасному режимах.

Механічна зносостійкість пристрою керування становить не менш 5·106 циклів включень-відключень (ВО), роз'єднувача – не менш 6300 циклів ВО.

Пристрій керування має одне транзитне, одне вступне, два вивідних пристрої для підключення силових кабелів і чотири пристрої для підключення гнучких контрольних кабелів.

Пристрої для підключення вступних силових кабелів розраховані на підключення як гнучких, так і броньованих кабелів з урахуванням транзитного струму та можливості виконання сухого оброблення.

Струмообмежуюча дія силового ланцюга пристрою керування еквівалентна 15 м гнучкого кабелю перетином 50 мм2.

Уставки спрацьовування максимального струмового захисту
Номінальний струм, А Струм уставки, який відповідає умовним одиницям на шкалі, А
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
250 500 625 750 875 1000 1125 1250 1375 1500 1625 1750
Уставки спрацьовування максимального струмового захисту
Номінальний струм, А Струм уставки, який відповідає умовним одиницям на шкалі, А
0,3 0,4 0,5 0,6 0,7 0,8 0,9 1,0 1,1
250 75 100 125 150 175 200 225 250 275
Пристрій і робота

Пристрій керування являє собою вибухонепроникну оболонку, яка складається з корпуса, кришки, яка швидко відкривається, кришок вступного та вивідного відділень, кабельних вступних пристроїв.

У корпусі розташована панель, на якій установлений вакуумний контактор, реверсор і трансформатор напруги.

На внутрішній бічній поверхні корпуса ліворуч розташована панель із датчиками струму, праворуч – привід включення роз'єднувача, зблокований із кнопковим вимикачем «Стоп» за допомогою сектора, який не дозволяє виключити роз'єднувач при включеному контакторі, кнопкові вимикачі «Стоп» і «Проверка схемы», «Взвод защит», «Проверка КИ».

На зовнішній бічній поверхні корпуса праворуч установлена рукоятка приводу включення роз'єднувача, штовхальник кнопкового вимикача кнопки «Стоп», рукоятка приводу включення кнопкових вимикачів «Проверка схемы», «Взвод защит», «Проверка КИ» і скоба механічного блокування роз'єднувача з кришкою, яка швидко відкривається.

Механічне блокування роз'єднувача з кришкою, яка швидко відкривається, призначені для забезпечення безпеки обслуговування пристрою керування в умовах експлуатації. Вона виконана таким чином, що кришку, яка швидко відкривається, неможливо відкрити при включеному роз'єднувачі та неможливо включити роз'єднувач при відкритій кришці.

Роз'єднувач відключається поворотом рукоятки приводу роз'єднувача у відключене положення при натиснутому штовхальнику кнопкового вимикача «Стоп».

Після відключення роз'єднувача поворотом блокувальної скоби до упору відбувається розблокування приводу замка кришки, яка швидко відкривається, що дозволяє за допомогою рукоятки відімкнути затвор кришки та відкрити її поворотом приводу замка кришки по годинній стрілці.

Запирання кришки здійснюється за допомогою розтискного кільця поворотом власника приводу замка кришки, яка швидко відкривається.

На кришці, яка швидко відкривається, встановлена панель, на якій розташовані: дві панелі індикації, табличка-схема принципова, два штепсельних рознімання, трансформатори напруги для іскробезпечних ланцюгів, блоки керування та захисту БДУ і БКЗ відповідно, блок БІН, два пускачі ПМЛ-1101, чотири перемикачі та блок БРВ.

На зовнішній поверхні кришки розташовані оглядові вікна, рукоятки перемикачів, рукоятка приводу запірного кільця.

Конструкцією пристрою керування передбачена можливість установки пломби на приводі замка кришки, яка швидко відкривається, в закритому положенні або навішення замка на рукоятці включення роз'єднувача в положення «Откл.»

Електричні з'єднання апаратури на кришці з апаратурою в корпусі здійснюються через джгут проводів, приєднаних до штепсельного рознімання.

Силові ланцюги від роз'єднувача до контактора, реверсору, датчикам струму та прохідних затисків здійснюються за допомогою мідних шин.

Забезпечення вибухозахищеності

Пристрій керування виготовляється за рівнем вибухозахисту – вибухобезпечним (РВ), по виду вибухозахисту – «вибухонепроникна оболонка 3В» (3В), «іскробезпечний електричний ланцюг» (Иа) і має маркування вибухозахисту РВ 3ВИа за ДСТ 12.2.020-76.

Рівень і вид захисту пристрою керування, досягаються наступними мірами та засобами:

Габаритні, настановні розміри КУУВК-250
Рисунок 2 – Габаритні, настановні розміри КУУВК-250

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Пристрій керування комплектний вибухозахищений рудничний КУУВК-250
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1