ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Пристрій керування комплектний вибухозахищений КУУВ-500/500

Пристрій керування комплектний вибухозахищений КУУВ-500/500

Пристрій керування призначений для роботи в трифазних мережах змінного струму з ізольованою нейтраллю трансформатора для дистанційного керування, контролю стану, технічної діагностики та захисту трифазних електродвигунів з короткозамкненим ротором, установлених на вуглевидобувних комплексах напругою 1140/660 і 660 В у виробленнях вугільних шахт, небезпечних по газу (метану) і (або) вугільному пилу.

Пристрій керування комплектний вибухозахищений КУУВ-500/500
Рисунок 1 – Пристрій керування комплектний вибухозахищений КУУВ-500/500

Пристрій керування призначений для роботи в наступних умовах:
Технічні характеристики
Найменування параметра Значення
Номінальний струм 500 і 500 А
Номінальна напруга мережі 1140/660 і 660 В
Частота мережі 50 Гц
Струм транзитного навантаження 125 А
Кількість силових висновків 8 шт.
Напруга іскробезпечних ланцюгів керування 18 В
Гранична комутаційна здатність автоматичного вимикача:
здатність, яка відключає:
при напрузі 1140 В
при напрузі 660 В

9 кА
17 кА
здатність, яка включає:
при напрузі 1140 В
при напрузі 660 В

24 кА
40 кА
Контрольований опір заземлюючого проводу 50 Ом
Уставки спрацьовування пристрою контролю ізоляції:
при напрузі мережі 660 В 30 кОм
при напрузі мережі 1140 В 100 кОм
Споживана потужність ланцюгів захисту та керування не більше 100 В·А
Маса пристрою керування не більше 2000 кг

Пристрій керування забезпечує роботу в тривалому, переривчасто-тривалому та повторно-короткочасному режимах.

Механічна зносостійкість контакторів пристрою керування становить не менш ніж 3·106 циклів вмикань-відключень (ВО), роз'єднувача – не менш 6300 циклів ВО.

Пристрій керування має чотири вступних і вісім вивідних пристроїв для підключення силових кабелів і 10 вивідних пристроїв для підключення гнучких контрольних кабелів.

Пристрої для підключення вступних силових кабелів розраховані на підключення як гнучких, так і броньованих кабелів з урахуванням транзитного струму і можливості виконання сухого оброблення.

Номінальний струм і напруга висновків, тип висновків і схеми роботи контакторів,
установлених у висновках пристрою керування, а також призначення висновків
Найменування
висновку
Номінальне
напруга висновку, В
Номінальний струм
висновку, А
Тип висновку Призначення висновку
Вивід 1 1140/660 250/320, 400(415) Штепсельний Комбайн
Вивід 2 1140/660 250/320, 400(415) Штепсельний Резерв комбайна
Вивід 3* 1140/660 160/250 Штепсельний Конвеєр
Вивід 4* 1140/660 160/250 Штепсельний Конвеєр
Вивід 5 1140/660 63/125 Штепсельний Насосна станція
Вивід 6 1140/660 63/125 Штепсельний Насосна станція
Вивід 7 1140/660 63/125 Штепсельний Насосна станція
Вивід 8 1140/660 63/125 Штепсельний Насос зрошення

* Виведення 3 і 4 можуть з'єднуватися за реверсивною схемою

Номінальні перетини жил і зовнішні діаметри силових і контрольних кабелів
Призначення кабелю Кіл. уведень, шт. Перетин жил
кабелю, мм2
Зовнішній діаметр
кабелю, мм
Головне уведення 4 70 – 150 36, 40, 44, 48, 52, 60
Транзитне уведення 2 25 – 50 36, 40
Вивід до електродвигунів 8 50 – 120 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60
Вивід до електродвигунів 9 50 – 120 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60
Введення контрольні 10 1,5 – 4 18, 21, 25,32
Пристрій і робота

Пристрій керування являє собою вибухонепроникну оболонку, яка складається з корпуса, кришки, яка швидко відкривається, кришок вступних і вивідних відділень, камер роз'єднувача штепсельних рознімань (з'єднувачів) і кабельних вступних пристроїв

Корпус являє собою зварену конструкцію, яка складається із семи відділень: вступних (мережних) (А, А1), вивідних (Б, Б1), роз'єднувачів (В, В1) і апаратного (Г). Відділення ввідні, вивідні та роз'єднувача відділені від інших вибухонепроникними перегородками.

Вступні відділення призначені для уведення, транзитного вивода та приєднання до пристрою керування силових кабелів, як гнучких, так і броньованих з урахуванням можливості виконання сухого оброблення.
Для цієї мети передбачено в кожнім відділенні по три кабельних вступних пристрої та шість силових прохідних затисків (кожна фаза розщеплена).

Відділення висновків призначені для уведення й приєднання кабелів контрольних ланцюгів.
У вивідних відділеннях замість прохідних ізоляторів зі струмоведучими затисками застосовані проводи, залиті в обоймі ізоляційною масою, яка затвердіває. Кінці проводів приєднані до клемників. У якості клемників використовуються складальні контактні затиски фірми «WAGO». Для підключення провідників у затисках використається стандартна викрутка, яка вводиться в отвір корпуса затиску паралельно провіднику й, віджимаючи натяжну пружину, відкриває вікно для уведення провідника.

У відділеннях роз'єднувачів розміщені блокувальні роз'єднувачі й блокувальна кнопка «Стоп». Роз'єднувачі електрично пов'язані із вступним та апаратним відділеннями за допомогою контактних струмоведучих прохідних затисків.
Блокувальний роз'єднувач призначений для розриву електричного ланцюга при відсутності в ній струму навантаження та дозволяє робити роботи у вивідному відділенні, не відключаючи пристрій керування від мережі. Для запобігання відключення ланцюга зі струмом роз'єднувач сблокований із кнопкою «Стоп», яка включена в ланцюг харчування котушки незалежного розчиплювача автоматичного вимикача. Блокування виконане таким чином, що роз'єднувач можна відключити, тільки нажавши на кнопку «Стоп», що забезпечує випереджальне відключення автоматичного вимикача, і, тим самим, зняття навантаження стосовно відключення роз'єднувача.

Апаратне відділення умовно розділене на два самостійних відсіки. Лівий відсік розрахований на керування струмоприймачами напругою 1140/660 В, правий – 660 В. У кожному відсіку є автоматичний вимикач і чотири вакуумних контактори. У лівому відсіку встановлені два контактори на 400 А і два контактори на 250 А с можливістю їхньої зборки за реверсивною схемою, у правом – два контактори на 250 А і два контактори – на 160 А.

На бічних стінках корпуса апаратного відділення зовні встановлено по чотири з'єднувача (штепсельних рознімання) для підключення силових кабелів, які відходять, до струмоприймачів.
На передній стінці корпуса апаратного відділення встановлені два оглядових вікна для світлодіодних індикаторів, штовхальники оперативних кнопок, рукоятки автоматичних вимикачів, опори поворотних штанг кришки, яка швидко відкривається, зубчаста рейка приводу закривання цієї кришки, блокувальний пристрій, опори для центрування кришки при її закриванні, рукоятки роз'єднувачів.

Апаратне відділення закривається прямокутної кришкою, яка швидко відкривається. Корпус і кришка в закритому стані стягнуті між собою L-образними захопленнями, які розташовані по периметру фланця кришки та жорстко закріплені на ній.
Кришка, яка швидко відкривається, встановлюється на двох поворотних штангах, опори яких закріплені на передній стінці корпуса апаратного відділення. На кінцях штанги мають пази, у яких переміщається вісь кришка при її закриванні-відкриванні. Закривання кришки відбувається за рахунок її бічного зрушення вліво за допомогою зубчасто-рейкового зачеплення. При цьому нижня торцева поверхня фланця кришки сковзає по опорах і зовнішній плоскій поверхні фланця корпуса та уводить L-образні захоплення в зачеплення із внутрішньою площиною фланця корпуса.

На торцевій поверхні фланця кришки, яка швидко відкривається, встановлений привід відкривання – закривання кришки. Він складається з корпуса та кришки, у які встановлена вал-шестірня с квадратним хвостовиком для рукоятки й зубчастої рейки, закріпленої на передній стінці корпуса пристрою керування.

Кришка апаратного відділення механічно сблокована з роз'єднувачами. Механічне блокування призначене для забезпечення безпечної експлуатації пристрою керування та захисту обслуговуючого персоналу від поразки електричним струмом і здійснюється блокувальним пристроєм, установленим на передній стінці корпуса пристрою керування. Складається блокування із кронштейна, блокувальної планки та запірної осі.
Блокувальна планка рухається між двома пластинами: верхньою та нижньою. На нижній пластині встановлені два упори, що обмежують поворот запірної осі в крайніх положеннях. Запірна вісь повертається на 90°. У блокувальній планці є фігурний паз, у якому перебуває запірна вісь та утримується від мимовільного проворота розпірною пружиною. Залежно від положення запірної осі в пазу блокувальної планки остання або стопориться або має можливість переміщатися вправо.
Механічне блокування виконане таким чином, що кришку, яка швидко відкривається можна відкрити тільки при відключених роз'єднувачах і не можна включити жодного з роз'єднувачів при відкритій кришці.

На внутрішній поверхні кришки, яка швидко відкривається, встановлена панель із комплектом блоків керування та захисту.
На зовнішній поверхні кришки розташовані таблички: маркування вибухозахисту «РВ 3ВИа», фірмова та позначення світлодіодних індикаторів.

На задній стінці корпуса апаратного відділення встановлені вісім вакуумних контакторів з датчиками струму та чотири зовнішніх розвантажувальних пристрої. Розвантажувальні пристрої призначені для зниження тиску вибуху в оболонці апаратного відділення. Воно складається з корпуса, кришки, захисного кожуха, двох сітчастих прокладок, між якими перебуває гранульоване набивання, що складається зі сталевого сферичного дробу. У корпусі та кришці є отвори для виходу горючих газів у зовнішнє середовище. Із зовнішньої сторони корпуса ці отвори закриті поліетиленовою плівкою, яка охороняє вибухонепроникну камеру від пилу та вологи, а захисний кожух – від випадкових зовнішніх ушкоджень.

Для виключення можливості включення роз'єднувача при виробництві ремонтних робіт у ділянці, яка відходить, мережі конструкцією пристрою керування передбачене навішення замка на рукоятку включення роз'єднувача в положенні «Откл.» або знімання рукоятки (для лівого роз'єднувача).

Для місцевого заземлення корпуса пристрою керування передбачені зовнішні заземлюючі затиски. У кабельних уведень для силового ланцюга передбачені зовнішні та внутрішні заземлюючі затиски.

Для зручності транспортування пристрій керування встановлюється на полозках. Полозки розраховані на установку пристрою керування на ґрунт або настил. Переміщення виробляється за допомогою лебідки.

Електрична схема пристрою керування забезпечує:

Забезпечення вибухозахищеності

Пристрій керування виготовляється за рівнем вибухозахисту – вибухобезпечними (РВ), по виду вибухозахисту – «вибухонепроникна оболонка 3В» (3В), «іскробезпечний електричний ланцюг» (Иа) і має маркування вибухозахисту РВ 3ВИа.

Рівень і види вибухозахисту досягаються наступними мірами та засобами:

Ізоляційні частини складальних прохідних затисків виконані із трекінгостійких матеріалів. Шляхи витоку та електричні зазори відповідають значенням, нормованим ДСТ 24719-81:

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Пристрій керування комплектний вибухозахищений КУУВ-500/500
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1