ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Джерело живлення шахтне модернізоване типу ИПШ–М

Джерело живлення шахтне модернізоване типу ИПШ–М

Джерело живлення призначене для перетворення загальшахтної трифазної змінної напруги 380/660 В або 660/1140 В у трифазні напруги 127 В і 220/127 В для живлення одного електросвердла, освітлення та пристроїв автоматики.

Джерело живлення шахтне модернізоване типу ИПШ–М
Рисунок 1 – Джерело живлення шахтне модернізоване типу ИПШ–М

Джерело живлення виготовляється за рівнем вибухозахисту – «вибухобезпечним» (РВ), по виду вибухозахисту – «вибухонепроникна оболонка підгрупи 3В» (3В) і «іскробезпечний електричний ланцюг рівня Иа» (Иа), має маркування вибухозахисту РВ 3ВИа, і може застосовуватися у виробленнях вугільних і сланцевих шахт, небезпечних по газу (метану) і (або) вугільного пилу відповідно до НПАОП 10.0-1.01-05 «Правила безпеки у вугільних шахтах».

Умови експлуатації
Технічні характеристики
Найменування параметра Значення
Номінальна потужність, кВ·А, не менш 4,0
Номінальна напруга первинного ланцюга,
трифазне змінного струму частотою 50 Гц, В:
ИПШ-1М 380/660
ИПШ-2М 660/1140
Номінальна напруга холостого ходу вторинних ланцюгів, В, не більше:
ланцюг живлення електросвердла 133 ± 5 %
ланцюга живлення пристроїв автоматики та освітлення 133/230 ± 5 %
Номінальна напруга під навантаженням, В, не менш:
ланцюг живлення електросвердла 127
ланцюги живлення пристроїв автоматики та освітлення 127/220
Напруга короткого замикання на затисках, В:
U1, V1, W1 (133 В) 7,5
U2/U3, V2/V3, W2/W3 (133/220 В) 7,5/6,2
Номінальний струм навантаження вторинних ланцюгів, А:
напругою 127 В 7,0
напругою 127/220 В 6,0/10,4
Струм транзитного навантаження, А 32
Опір спрацьовування загальносітьового захисту при
симетричному трифазному витоку, кОм на фазу, не менш:
при напрузі 127 В 3,3
при напрузі 220 В 10
Опір спрацьовування при однофазному витоку, кОм, не більше:
при напрузі 127 В 5
при напрузі 220 В 10
Опір спрацьовування в режимі попереджувального
контролю ізоляції, кОм, не менш
опору
спрацьовування апарата
у режимі реле витоку
Час відключення джерела живлення при виникненні
однофазного витоку 1 кОм, не більше, хв
0,2
Уставки максимального струмового захисту, А
канал 1 50
канал 2 и 3 10...50
Габаритні розміри, мм, не більше: висота х ширина х глибина 670х660х500
Маса, кг, не більше 220
Пристрій і робота

Джерело живлення являє собою прямокутну оболонку, що складається з корпуса, кришки, яка швидко відкривається, кришок вступного й вивідного відділень, кабельних вступних пристроїв і блокувального пристрою.

Відкритий ИПШ–М
Рисунок 2 – Відкритий ИПШ–М

Вступне відділення призначене для уведення та приєднання до джерела живлення живильного силового кабелю (у тому числі броньованого), а також виводу транзитного кабелю. Для цієї мети передбачені два кабельних вступних пристрої та блок опорних затисків.

Відділення виводів призначене для уведення й приєднання кабелів струмоприймачів і кабелів контрольних ланцюгів. Відділення постачене трьома кабельними вступними пристроями для підключення електросвердла, ланцюгів живлення освітлення та апаратури автоматизації, трьома кабельними вступними пристроями для підключення додаткового заземлення реле витоку, місцевого або резервного висвітлення та кнопкового поста дистанційного керування. У відділенні є блок складальних затисків для приєднання силових і контрольних проводів. Силові затиски відділені від контрольних перегородкою.

В апаратному відділенні корпуса розташований силовий трансформатор, на якому встановлена апаратна панель із набором силової апаратури, блоків керування, захисту та сигналізації.
На панелі розміщений автоматичний вимикач, який одночасно використається як роз'єднувач. Затиски автоматичного вимикача на уведенні закриті захисним кожухом з попереджувальним написом «Открывать, отключив от сети».

На зовнішній бічній поверхні корпуса праворуч установлена рукоятка приводу автоматичного вимикача.

Механічне блокування автоматичного вимикача з кришкою, яка швидко відкривається, призначені для забезпечення безпеки обслуговування джерела живлення в умовах експлуатації. Вона виконана таким чином, що кришку, яка швидко відкривається, неможливо відкрити при включеному вимикачі й неможливо включити вимикач при відкритій кришці.

Конструкцією джерела живлення передбачена можливість пломбування кришки, яка швидко відкривається в закритому положенні пломбою. Для цієї мети передбачені отвори на важелі для відкривання кришки й на скобі самої кришки.

Для заземлення корпуса передбачені зовнішні заземлюючі затиски. У кабельних уведенях для силових ланцюгів передбачені зовнішні та внутрішні заземлюючі затиски.


ІПШ–М - переможець регіонального та всеукраїнського конкурсу "100 кращих товарів" 2009

Електрична схема джерела живлення забезпечує:

Джерело живлення шахтне модернізоване типу ИПШ–М

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Джерело живлення шахтне модернізоване типу ИПШ–М
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1