ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Джерела живлення шахтні типу ИПШ

Джерела живлення шахтні типу ИПШ

Джерело живлення призначене для перетворення загальношахтної трифазної змінної напруги 380/660 В або 660/1140 В у трифазну напругу 127 В і 220/127 В для живлення одного електросвердла, висвітлення й пристроїв автоматики.

Загальний вид ИПШ (ліворуч ИПШ-1, праворуч ИПШ-2)
Рисунок 1 – Загальний вид ИПШ (ліворуч ИПШ-1, праворуч ИПШ-2)

Джерело живлення виготовляється за рівнем вибухозахисту – «вибухобезпечним» (РВ), по виду вибухозахисту – «вибухонепроникна оболонка підгрупи 3В» (3В) і «іскробезпечний електричний ланцюг рівня Иа» (Иа), має маркування вибухозахисту РВ 3ВИа, і може застосовуватися у виробленнях вугільних і сланцевих шахт, небезпечних по газу (метану) і (або) вугільного пилу відповідно до НПАОП 10.0-1.01-05 «Правила безпеки у вугільних шахтах».

Умови експлуатації
Технічні характеристики
Найменування параметра Значення
Номінальна потужність, кВ·А, не менш 4,0
Номінальна напруга первинного ланцюга,
трифазного змінного струму частотою 50 Гц, В:
ИПШ-1 380/660
ИПШ-2 660/1140
Номінальна напруга вторинних ланцюгів, В:
ланцюг живлення електросвердла 133 ± 2 %;
ланцюги живлення пристроїв автоматики та висвітлення 230 ± 2 %;
Номінальний струм вторинних ланцюгів, А:
напругою 127 В 7,0
напругою 220/127 B 6,0/10,4
Струм транзитного навантаження, А 32
Опір спрацьовування загальносітьового захисту при
симетричному трифазному витоку, кОм на фазу, не менш:
при напрузі 127 В 3,3
при напрузі 220 В 10
Опір спрацьовування при однофазному витоку,
кОм, не більше:
при напрузі 127 В 5
при напрузі 220 В 10
Опір спрацьовування в режимі попереджувального
контролю ізоляції, кОм, не менш
Опору
спрацьовування апарата
у режимі реле витоку
Час відключення джерела живлення при виникненні
однофазного витоку 1 кОм, не більше, с
0,2
Уставки максимального струмового захисту, А
канал 1 50
канал 2 и 3 10...50
Габаритні розміри, мм, не більше: довжина х ширина х висота 715х665х646
Маса, кг, не більше 220
Пристрій і робота

Джерело живлення являє собою вибухонепроникну оболонку, яка складається з корпуса, кришки, яка швидко відкривається, кришок вступного та вивідного відділень, камери роз'єднувача, монтажної кришки апаратного відділення та кабельних вступних пристроїв.

Загальний вид джерела живлення шахтного ИПШ
Рисунок 2 – Загальний вид джерела живлення шахтного ИПШ

Корпус являє собою зварену конструкцію, яка складається із чотирьох відділень: вступного (мережного), вивідного, роз'єднувача та апаратного. Вступне та вивідне відділення відділені від інших вибухонепроникними перегородками.

Вступне відділення призначене для уведення, транзитного виводу та приєднання до джерела живлення силового кабелю. Для цієї мети передбачені два кабельних вступних пристрої та набір прохідних затисків.

Відділення висновків призначене для уведення та приєднання кабелів струмоприймачів і кабелів контрольних ланцюгів. Відділення постачене трьома кабельними вступними пристроями для підключення електросвердла, висвітлення та живлення апаратури керування та чотирма кабельними вступними пристроями для підключення додаткового заземлення реле витоку, місцевого висвітлення або резервного і двох кнопкових постів дистанційного керування.

У вивідному відділенні замість прохідних ізоляторів зі струмоведучими шпильками застосовані проведення, залиті в обоймі ізоляційною масою, яка твердіє. Кінці проводів приєднані до клемнику. У якості клемника використаються складальні контактні затиски фірми «WAGO». Для підключення провідників у затисках використається стандартна викрутка, яка вводиться в отвір корпуса паралельно провіднику і, віджимаючи натяжну пружину, відкриває вікно для уведення провідника.

У відділенні роз'єднувача розміщений захисний автоматичний вимикач, який одночасно використається як роз'єднувач. Роз'єднувач електрично пов'язаний із вступним відділенням за допомогою прохідних затисків, а з апаратним – силовими проводами.

В апаратному відділенні розташований трансформатор, на якому встановлена панель із набором силової апаратури. Висновки первинних обмоток трансформатора підключені до блоку затисків і можуть бути з'єднані в «зірку» або «трикутник». Вторинні обмотки першого каналу живлення навантаження напругою 127 В не перемикаються і з'єднані «зіркою». Вторинні обмотки другого і третього каналів живлення навантаження при необхідності можуть бути перез'єднані із «зірки» (220 В) на «трикутник» (127 В).

На внутрішній поверхні кришки, яка швидко відкривається, встановлена панель із блоками керування, захисту, сигналізації та ін.

На зовнішній поверхні кришки, яка швидко відкривається, розташовані: оглядове вікно, штовхальники кнопок, рукоятка приводу запірного кільця.

Кришка механічно зблокована з роз'єднувачем таким чином, що при включеному роз'єднувачі її не можна відкрити і навпаки, при відкритій кришці не можна включити роз'єднувач.

Конструкцією джерела живлення передбачена можливість пломбування кришки, яка швидко відкривається, в закритому положенні пломбою. Для цієї мети передбачені отвори на рукоятці приводного вала замка кришки і блокувальному важелі.

Для місцевого заземлення корпуса передбачені зовнішні заземлюючі затиски. У кабельних уведеннях для силових ланцюгів передбачені зовнішні та внутрішні заземлюючі затиски.

Електрична схема джерела живлення забезпечує:

Схема зовнішніх підключень джерела живлення шахтного типу ИПШ
Рисунок 3 – Схема зовнішніх підключень джерела живлення шахтного типу ИПШ
A1 – джерело живлення шахтне типу ИПШ; А2 – електросвердло; А3 – кнопковий пост керування висвітленням;
А4 – кнопковий пост керування живленням пристроїв автоматики; А5 – пристрій автоматики;
EL – світильник; XT – трійникова муфта

Забезпечення вибухозахищеності

Джерело живленням виготовляється за рівнем вибухозахисту – вибухобезпечним (РВ), по виду вибухозахисту – «вибухонепроникна оболонка підгрупи 3В» (3В), «іскробезпечний електричний ланцюг рівня Иа» (3ВИа) і має маркування вибухозахисту РВ 3ВИа.

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Джерела живлення шахтні типу ИПШ
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1