ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Блок індикації БИН2 МК X

Блок індикації БИН2 МК X

Блок індикації БIН2 МК X разом з датчиком струму типу ДТ призначений для відображення на рідиннокристалічному індикаторі (ЖКИ) значення струмового навантаження та напруги мережі, а також діагностики роботи основних вузлів комутаційного апарата та світлової індикації про спрацьовування захистів блоку БКЗ-3 та БЗ-2, включення контактора, блоку БДУ і перевірки ланцюга контактора. Блок є індикаторним приладом, а не вимірювальним.

Блок БIН2 МК X випускається на номінальні струми 32, 63, 250, 400, 800, 32/63, 63/80, 125/160 i 250/315 А. Номінальний струм вказується в умовній позначці.

БИН2 МК X
Рисунок 1 – БИН2 МК X

Блок БИН2 МК X випускається на номінальні струми 32, 63, 250, 400, 32/63, 125/160 і 250/315 А. Номінальний струм указується в умовній позначці.

Кліматичне виконання – УХЛ5 за ДСТ 15150-69.

Блок призначений для експлуатації в наступних умовах:

Ступінь захисту корпуса блоку IР30.

Технічні характеристики
Найменування параметра Значення
Номінальна напруга харчування блоку, В 12
Діапазон зміни робочої напруги 50..125 % Uном
Межі індикації струмового навантаження 0,16...4 Iном
Вхідний опір аналогового входу, кОм, не менш 33
Точність виміру струму навантаження, % 10
Точність виміру напруги мережі, % 10
Споживана потужність блоку, Вт, не більше 0,9
Габаритні розміри блоку, мм 112х68х25
Маса блоку, кг, не більше 0,11
Пристрій і робота

Конструктивно блок виконаний у вигляді пластмасового корпуса, усередині якого розташовується друкована плата з елементами та вилкою з'єднувача (рисунок 1). У передній частині корпуса встановлені ЖКІ і світлодіодні індикатори. У верхній частині корпуса блоку є перемикач струму. Після установки блок кріпиться двома гвинтами.

Блок індикації типу БИН2 МК X
Рисунок 2 – Блок індикації типу БИН2 МК X
а) виконання 32/63, 125/160, 250/315; б) виконання 32, 63, 250, 400, 800;
1 – корпус; 2 – плата з елементами; 3 – вилка з'єднувача;
4 – ЖКІ; 5 – світлодіодні індикатори; 6 – перемикач напруги; 7 – перемикач струму

Електрична схема блоку забезпечує реєстрацію та відображення інформації на символьному рідиннокристалічному дисплеї наступних даних і подій:

Інформація про спрацьовування кожного із захистів дублюється світлодіодною індикацією.

Відображення інформації на ЖКІ і світлодіодних індикаторах.

У верхній частині корпуса блоку перебувають 4 світлодіода для відображення стану захистів і дворядковий ЖКІ для відображення інформації.

У першому рядку відображається інформація про спрацьовування максимального струмового захисту, захисту від перевантаження комутаційного апарата, включенні блоку БДУ і контактора, а також значення струму навантаження в амперах.

Другий рядок відображає інформацію про блокування включення комутаційного апарата через низький опір ізоляції кабельної мережі, що відходить, про спрацьовування блоку захисту БЗ-2, про перевірку ланцюга контактора, а також напруги ланцюга, що відходить, у вольтах.

При подачі напруги на комутаційний апарат, на ЖКІ протягом 2 секунд відображається напис «Напр. подано» (рисунок 2а), після чого екран очищається та у другому рядку відображається значення напруги мережі у вольтах (рисунок 2б).

При перевірці ланцюга контактора (відповідний важіль на корпусі комутаційного апарата), у випадку цілісності ланцюга контактора, у першому рядку ЖКІ з'являється напис «ПРОВЕРКА», у другому рядку відображається напруга мережі (рисунок 2в). При обриві ланцюга контактора, напис «ПРОВЕРКА» не з'являється. Якщо перевірка ланцюга контактора супроводжується перевіркою схеми контролю ізоляції БКЗ-3, і у випадку цілісності ланцюга контактора та працездатності контролю ізоляції, ЖКІ має вигляд, представлений на рисунку 2г.

При натисканні на кнопку «Пуск» поста дистанційного керування, включається блок БДУ, який подає команду на включення контактора. У нормальному режимі роботи комутаційного апарата на ЖКІ у верхньому рядку з'являється напис «БДУ», який означає включення блоку БДУ і «КМ» – включення контактора (рисунок 2д), а також стрілка, спрямована нагору або вниз, у відповідному напрямку пуску двигуна «Уперед» та «Назад». Після пуску двигуна та при рівні струму навантаження більше 0,3 Iном, напису «БДУ» і «КМ» зникають, замість них у першому рядку ЖКІ відображається значення струму навантаження в амперах (рисунок 2е). Напрямок пуску також залишається у вигляді стрілки.

Відображення інформації на ЖКІ
Рисунок 3 – Відображення інформації на ЖКІ

При спрацьовуванні одного із захистів, на ЖКІ відображаються написи «МТЗ», «ТЗП», «КИ» або «БЗ-2» (рисунок 3а). Поруч із відповідним написом для залучення уваги загоряється червоний дублюючий світлодіод (рисунок 3б-д).

При зниженні опору ізоляції кабельної мережі, яка відходить, до попереджувального рівня, напис «КИ» і дублюючий світлодіод мигають із частотою 1 Гц.

Індикація аварійних режимів
Рисунок 4 – Індикація аварійних режимів

Блок підключається до схеми апарата за допомогою вилки з'єднувача (рисунок 5).

Схема підключення блоку БИН2 МК X
Рисунок 5 – Схема підключення блоку БИН2 МК X

На висновки 9 та 10 подається змінна напруга 12 В харчування блоку. Виводи 1..4 блоку підключаються до блоку БКЗ-3; выводи 5 й 13 – до блоку БЗ-2. До виводiв 6 та 12 підключається датчик струму типу ДТ. До виводів 7 та 11 підключаються контакти блоку БДУ, а до виводів 8 й 11 підключається блок-контакт контактора. У випадку реверсивного виконання пускача контакти двох блоків БДУ підключаються до виводів 7, 11 паралельно, а другий контактор підключається до виводів 11, 14. Выводи 11 та 15 підключаються до схеми перевірки ланцюга контактора.

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Блок індикації БИН2 МК X
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1