ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Блок індикації та контролю трансформаторної підстанції БИК-ТП

Блок індикації та контролю трансформаторної підстанції БИК-ТП

Блок індикації та контролю трансформаторної підстанції БИК-ТП призначений для збору, зберігання та відображення на рідиннокристалічному індикаторі (ЖКІ) інформації про стан апаратури керування та захисту трансформаторної підстанції.

Умови експлуатації

Кліматичне виконання – УХЛ5 за ДСТ 15150-69.
Ступінь захисту корпуса блоку IР30.
Блок призначений для експлуатації в наступних умовах:

Технічні характеристики
Найменування параметра Величина
Номінальна напруга харчування блоку, В 24, 9–9
Діапазон зміни робочої напруги 85..110 % Uном
Споживана потужність блоку, Вт, не більше 7
Габаритні розміри блоку, мм 141х115х59
Маса блоку, кг, не більше 0,36
Пристрій і робота

Конструктивно блок виконаний у вигляді пластмасового корпуса, усередині якого закріплені дві друковані плати з елементами та вилками з'єднувача (рис. 1). На кришці корпуса встановлені ЖКІ, світлодіодні індикатори та датчик температури.

Блок індикації та контролю трансформаторної підстанції типу БИК-ТП
Рисунок 1 – Блок індикації та контролю трансформаторної підстанції типу БИК-ТП
1 – корпус; 2 – плати з елементами; 3 – вилки з'єднувача;
4 – ЖКІ; 5 – світлодіодні індикатори; 6 – датчик температури

Електрична схема блоку, при вбудовуванні його в трансформаторну підстанцію типу ТВКП-1000/6-1,2, забезпечує:

Відображення інформації на ЖКІ і світлодіодних індикаторах.

На передній панелі блоку є 5 світлодіодів для відображення стану ланцюгів керування та захисту (подача напруги 36 В), високовольтного автоматичного вакуумного вимикача (включений – відключений) і комутаційних апаратів приєднань, що відходять, нижчої напруги (включені – відключені).

ЖКІ має 4 рядка для відображення інформації. При нормальному режимі роботи підстанції ЖКІ має вигляд, представлений на рис. 2а.

У першому рядку відображається інформація про спрацьовування максимального струмового захисту 6 кВ і кожного комутаційного апарата приєднань, що відходять, нижчої напруги.

Другий рядок відображає інформацію про спрацьовування захисту від перегріву обмоток силового трансформатора та перевантаження кожного комутаційного апарата приєднань, що відходять, нижчої напруги.

У третьому рядку – спрацьовування захисту реле витоку 1200/690 В і спрацьовування БРУ приєднань, що відходять, нижчої напруги.

Значення температури та опору ізоляції мережі відображається в нижньому рядку ЖКІ разом з інформацією про спрацьовування АПВ. У випадку перевищення температури відсіку РУНН 60° C, значення температури в нижньому рядку ЖКІ мигає із частотою 1 Гц для залучення уваги.

Можливі варіанти відображення інформації на ЖКІ представлені на рисунках 2 (а-г).

Відображення інформації на ЖКІ
Рисунок 2 – Відображення інформації на ЖКІ
а) підстанція працює без збоїв; б) МТЗ 6 кВ, перевантаження фідерів 1 та 3, АПВ;
в) МТЗ фідера 3, перегрів обмоток силового трансформатора, спрацював АЗУР;
г) опір ізоляції мережі 86 кОм, спрацьовування БРУ 2-го фідера

Журнал подій

У блоці передбачена енергонезалежна пам'ять EEPROM для зберігання кількості спрацьовувань захистів і комутаційного ресурсу вакуумного вимикача. Якщо буде потреба дані, що зберігаються в пам'яті можна вивести на ЖКІ короткочасним натисканням кнопки, яка підключається до контактів 1 та 2 рознімання XS1. При цьому дані про стан підстанції переміняються даними журналу подій, як показано на рисунку 4. Кожен екран містить інформацію про дві події, які показуються протягом 2 секунд і переміняються наступною парою подій у наступному порядку:

Після цього ЖКІ повертається в нормальний стан і відображає відомості про стан підстанції.

Відображення інформації журналу подій
Рисунок 3 – Відображення інформації журналу подій

Блок підключається до схеми трансформаторної підстанції за допомогою двох з'єднувачів (рисунок 4).

Схема підключення блоку БИК-ТП
Рисунок 4 – Схема підключення блоку БИК-ТП

До висновків рознімання XS1 24 і 25 підводить живляча напруга блоку 24 В змінного струму частотою 50 Гц, а до висновків 9..11 (XS2) – живляча напруга 9 и 9 В змінного струму частотою 50 Гц від обмотки трансформатора із загальною крапкою (10 – загальна крапка). На висновки 8 і 21 (XS1) подається змінна напруга 36 В ланцюгів керування та захисту підстанції.

Блоки комплексного захисту типу БКЗ-3 (БКЗ-3 МК) підключаються у відповідності зі схемою підключення, наведеної на рисунку 5.

Нормально розімкнуті блоки-контакти комутаційних апаратів приєднань, що відходять, нижчої напруги підключаються відповідно до висновків XS2 3, 6, 15 і 4 (загальний), а нормально розімкнуті блоки-контакти захисту від перегріву обмоток силового трансформатора, високовольтного вакуумного вимикача та реле витоку 1200/690 В – відповідно до 12, 23, 13 і 10 (загальний).

Нормально замкнуті контакти блоків АПВ і МТЗ 6 кВ необхідно підключити до висновків XS1 9, 20 і 11 (загальний).

Контакти «Земля» і «ДЗ» реле витоку 1200/690 В (АЗУР) підключаються до виводів XS2 1 і 2.

До контактів 1 та 2 рознімання XS1 підключається кнопка для висновку на екран ЖКІ журналу подій.

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Блок індикації та контролю трансформаторної підстанції БИК-ТП
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1