ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Іскробезпечні блоки дистанційного керування БДУ-4-2, БДУ-4-3

Іскробезпечні блоки дистанційного керування БДУ-4-2, БДУ-4-3

Блоки дистанційного керування типу БДУ-4-2 і БДУ-4-3 призначені для дистанційного керування включенням і відключенням одиночних механізмів, підключених до вибухозахищених пускачів і комплектних пристроїв керування (станціям), для дистанційного відключення апаратів захисту (автоматичних вимикачів, РУНН, трансформаторних підстанцій), а також для контролю опору заземлюючого проводу пересувних механізмів і машин, і захисту від втрати керування та самовключення.

Загальний вид блоків БДУ-4-2 і БДУ-4-3
Рисунок 1 – Загальний вид блоків БДУ-4-2 і БДУ-4-3

Блоки БДУ-4-2 служать для застосування в нових апаратах.

Блоки БДУ-4-3 служать для застосування як у нових апаратах, так і для заміни блоків БДУ, виробництва Уфимського заводу «Электроаппарат», застосовуваних у діючих пускачах і станціях керування.

Умови експлуатації

Кліматичне виконання блоків – УХЛ5 за ДСТ 15150-69.
Ступінь захисту корпуса блоку IP30.
Блоки призначені для експлуатації в наступних умовах:

Технічні характеристики
Найменування параметра Величина
Номінальна напруга живлення блоку частотою 50 Гц
від спеціального трансформатора, В
18
Діапазон зміни робочої напруги від номінальної 85 % до 110 %
Мінімальна напруга утримання 65 % номінальної
Блок призначений для комутації ланцюгів:
- 36 В постійного струму, не більше, А, τ = 0.015
- 36 В, 50 Гц, не більше, А при cos φ = 0.6

0.5
2
110-150 В постійного струму, не більше А, τ = 0.01 0.5
Споживана блоком потужність, не більше 3,5 В·А
Габарити блоку см. рисунок 2
Маса блока, кг, не більше 0,3

Керування апаратами здійснюється по трипровідному ланцюзі дистанційного керування.

Електрична схема блоку забезпечує:

Будова і робота

Блок складається із пластмасового корпуса і основи, на якій кріпиться вилка з'єднувача і друкована плата з елементами (рисунок 2).

На основі є ключ для безпомилкової установки блоку на своє місце в апараті. Після установки блок закріплюється гвинтами.

Живлення блоку здійснюється від іскробезпечного трансформатора напругою 18 В, а до лінії зв'язку підключається пост дистанційного керування (ДК) за схемою, наведеною на рисунку 3.

Працює блок у такий спосіб. При натисканні на кнопку «Пуск» поста ДК по лінії зв'язку протікає однопівперіодний струм. Сигнал, знятий з резисторів через вузькополосний фільтр низької частоти із частотою зрізу 50 Гц, надходить на вхід вимірювального органа. Якщо опір ланцюга дистанційного керування не перевищує 25 Ом, вхідний сигнал запускає генератор прямокутних імпульсів на мікросхемі і включається вихідне реле.

Габаритні й настановні розміри блоків БДУ-4-2 (а) і БДУ-4-3 (б)
Рисунок 2 – Габаритні й настановні розміри блоків БДУ-4-2 (а) і БДУ-4-3 (б)

Якщо опір лінії перевищує 50 Ом, то рівень сигналу знижується, генератор не працює, а реле відпадає. Трансформатор при цьому виконує роль захисного елемента.

При цьому до контакту 10 підключається кнопка «Пуск», а до контакту 20 – мінус кінцевого діода. Також до контакту 10, за допомогою другого замикаючого допоміжного контакту контактора, підключається шунтувальний резистор кнопкового поста.

Порядок підключення

Блок підключається до схеми апарата за допомогою вилки з'єднувача (рисунок 3). В описі перші цифри відносяться до блоків БДУ-4-2 (у дужках – до блоків БДУ-4-3).

До контактів 12, 21 (3, 15) підключається напруга 18 В від іскробезпечного трансформатора напруги. Контакти 1, 2 включаються в ланцюг котушки контактора, а контакти 14, 15 (4, 13) підключаються до замикаючого допоміжного контакту контактора для забезпечення підхоплення блоку. До контактів 11, 20 (10, 20) підключається пост дистанційного керування із шунтувальним резистором 47 Ом і кінцевим діодом. При цьому до контакту 11 (10) підключається кнопка «Пуск», а до контакту 20 — мінус кінцевого діода. Також до контакту 11 (10), за допомогою другого замикаючого допоміжного контакту контактора, підключається шунтувальний резистор кнопкового поста.

Схема зовнішніх підключень блоків БДУ-4-2 (а)
a)

Схема зовнішніх підключень блоків БДУ-4-3 (б)
б)
Рисунок 3 – Схема зовнішніх підключень блоків БДУ-4-2 (а) і БДУ-4-3 (б)

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Іскробезпечні блоки дистанційного керування БДУ-4-2, БДУ-4-3
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1