ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Апарати захисту від струмів витоку уніфіковані рудничні АЗУР.1, АЗУР.2, АЗУР.3

Апарати захисту від струмів витоку уніфіковані рудничні АЗУР.1, АЗУР.2, АЗУР.3

Апарат захисту від струмів витоку АЗУР призначений для захисту людей від поразки електричним струмом і інших небезпечних наслідків витоків струму на землю в електричних мережах трифазного змінного струму частотою 50 Гц напругою 380 і 660 В с ізольованою нейтраллю трансформатора, застосовуваний у підземних виробленнях і на поверхні вугільних і гірничорудних підприємств в умовах холодного, помірного та тропічного клімату.

Апарат має три варіанти виконання: АЗУР.1 конструктивно виконаний у вигляді блоку, установлюваного в розподільний пристрій низької напруги (РУНН) шахтної пересувної трансформаторної підстанції типу ТСВП або ТСШВП і може впливати як на розчепитель нульової напруги, так і на незалежний розчепитель, а також на обидва розчепителя одночасно автоматичних вимикачів А-3700.

Апарат Азур.1
Рисунок 1 – Апарат Азур.1

Апарат АЗУР.1 заміняє апарат АЗПБ і АЗШ.1.

АЗУР.2 конструктивно виконаний у вигляді блоку, установлюваного в розподільний пристрій низької напруги (РУНН) шахтної пересувної трансформаторної підстанції типу ТКШВП і ТСШВП, і може впливати на автоматичний вимикач аналогічно апарату АЗУР.1 або на незалежний розчепитель автоматичного вимикача АВ або АВМ.(АВМУ). Апарат АЗУР.2 заміняє апарат БЗП-1А і АЗШ-2.

АЗУР.3 конструктивно виконаний в окремій вибухонепроникної оболонці та може впливати на незалежний розчепитель автоматичного вимикача. Апарат АЗУР.3 заміняє апарат АЗАК-380/660 і АЗШ-3.

Апарат Азур.3
Рисунок 2 – Апарат Азур.3

Технічні характеристики
Найменування основних
параметрів і розмірів
Норма
АЗУР.1 АЗУР.2 АЗУР.3
Виконання (рівень і вид вибухозахисту) РВ, 3В
Ступінь захисту IP54
Номінальна напруга трифазної мережі, яка захищає,
змінного струму частотою 50 Гц, В
380/660 380/660 380/660
Споживана потужність, кВ А, не більше 0,13 0,13 0,13
Опір спрацьовування при симетричному трифазному
витоку (критичний опір ізоляції) і ємності мережі
від 0 до 1 мкФ на фазу, кОм на фазу, не менш
при напрузі 380 В 10 10 10
при напрузі 660 В 30 30 30
Опір спрацьовування при однофазному витоку
і ємності мережі від 0 до 1 мкФ на фазу, кОм, не більше
при напрузі 380 В 12 12 12
при напрузі 660 В 20 20 20
Власний час спрацьовування апарата при
опорі однофазного витоку 1 кОм і ємності мережі
від 0 до 1 мкФ на фазу, С, не більше
0,1 0,1 0,1
Тривалий струм витоку при зміні ємності мережі
от 0 до 1мкФ на фазу, А, не більше
0,025 0,025 0,025
Короткочасний струм через однофазний витік
опором 1 кОм у діапазоні зміни
опору ізоляції від ∞ до критичного значення
і ємності мережі від 0 до 1 мкФ на фазу, А, не більше
0,1 0,1 0,1
Опір спрацьовування в режимі блокувального
реле витоку (БРУ), не менш
опору
спрацьовування
апарата в режимі
реле витоку (РУ)
опору
спрацьовування
апарата в режимі
реле витоку (РУ)
Опір автоматичної деблокіровки в режимі
БРУ, %, від опору спрацьовування, не більше
150 150
Мінімальна напруга мережі, при якій забезпечується
функціонування компенсатора від номінального, не більше
0,5 Uном 0,5 Uном 0,5 Uном
Габаритні розміри, мм, не більше 335х275х250 400х275х250 620х500х440
Маса, кг, не більше 17 18 70

Апарат забезпечує нормальну роботу при відхиленнях напруги в мережі від 85 до 110 % його номінального значення.

Схема контролю ізоляції та захисного відключення складена в такий спосіб, щоб при виході з ладу елементів ланцюгів контролю ізоляції й захисного відключення відбувалося відключення мережі або зміна опору спрацьовування, яке приводить до збереження величини тривалого струму витоку не більше 0,025 А.

Термін служби апарата 5 років.

Апарат АЗУР.1

Апарат конструктивно виконаний у вигляді блоку, установлюваного в розподільний пристрій нижчої напруги шахтної пересувної трансформаторної підстанції типу ТСВП або ТСШВП, і може впливати як на розчепитель нульової напруги, так і на незалежний розчепитель, а також на обоє розчепителя одночасно автоматичних вимикачів А3700. Апарат АЗУР.1, (рисунок 2), складається з виймальної частини, укладеної в металевий корпус. На лицьовій панелі встановлені штепсельні рознімання для підключення апарата до підстанції ТСШВП. Частина електричної схеми апарата АЗУР.1 змонтована на друкованих платах. На корпусі є кронштейни для кріплення апарата в камері підстанції. Килоомметр установлюється на спеціальній панелі в розподільному пристрої РУНН і приєднується до апарата АЗУР.1.

Апарат Азур.1
Рисунок 3 – Апарат Азур.1

Апарат АЗУР.1 складається із пристрою контролю опору ізоляції та пристрою автоматичної компенсації ємностей складового струму витоку.

Апарат АЗУР.2

Апарат конструктивно виконаний у вигляді блоку, установлюваного в розподільний пристрій низької напруги (РУНН) шахтної пересувної трансформаторної підстанції типу ТКШВП і ТСШВП і може впливати на автоматичний вимикач аналогічно апарату АЗУР.1 або на незалежний розчепитель автоматичного вимикача АВ або АВМ (АВМУ).

Апарат Азур.2
Рисунок 4 – Апарат Азур.2

Апарат АЗУР.2 (рисунок 2), складається з виймальної частини, укладеної в металевий корпус, і панелі сигналізації. На лицьовій панелі кріпляться штепсельні качани для підключення зовнішніх джгутів. Частина електричної схеми апарата АЗУР.2 змонтована на друкованих платах, інша – на панелях. На корпусі є кронштейни для кріплення апарата в камері підстанції.

Килоомметр, кнопка «Проверка», лампа Н1, клемник розміщені на спеціальній панелі, установлюються на лицьовій панелі апарата. У розподільному пристрої РУНН апарат АЗУР.2 підключається відповідно до схеми з'єднань.

Апарат АЗУР.2 складається із пристрою контролю опору ізоляції, пристрою автоматичної компенсації ємнісної складової струму витоку та блоку теплового захисту.

Пристрій контролю опору ізоляції апарата АЗУР.2 аналогічно цьому пристрою апарата АЗУР.1.

Апарат АЗУР.2 складається із пристрою контролю опору ізоляції та пристрою автоматичної компенсації ємностей складового струму витоку.

Апарат АЗУР.3

Апарат конструктивно виконаний в окремої вибухонепроникної оболонці та може впливати на незалежний розчепитель автоматичного вимикача. Апарат АЗУР.3 не забезпечує функцію БРУ.

Апарат Азур.3
Рисунок 5 – Апарат Азур.3

Апарат АЗУР.3 (рисунок 3) складається із вибухонепроникної сталевої оболонки, блокувального пристрою, виймальної частини та вступного відділення.

На перегородці, яка розділяє корпус на два відділення (апаратне та вступне), розташовано прохідні затиски. На оболонці розміщено два кабельних уведення, один – для підключення ланцюгів керування та мережі, другий – для підключення додаткового заземлителя. Апарат підключається відповідно до схеми з'єднань.

Забезпечення вибухобезпеки апарата АЗУР.3

Вибухобезпека апарата АЗУР.3 забезпечується вибухонепроникною оболонкою, виконаною у відповідності з ДСТ 22.782.6-81 «Електроустаткування вибухозахищене з видом вибухозахисту «вибухонепроникна оболонка», а також застосуванням безпечних методів обслуговування в шахті. Оболонка піддається гідравлічному випробуванню.

Деталі оболонки виготовляються з матеріалів, не небезпечних відносно запалення метаноповітряної суміші іскрами, що утворяться при терті та зіткненні.

Зазори в місцях з'єднань частин оболонки та уведення кабелю, а також діаметральні зазори валика блокувального роз'єднувача та валика кнопки «Проверка» виконані відповідно до необхідних норм.

Внутрішня поверхня вступних камер апарата АЗУР.3, де проводиться приєднання жил кабелю до прохідних затисків, покривається дугостійкою емаллю.

Конструкція застосованих кабельних уведень забезпечує нерозповсюдження вибуху назовні з оболонки через місця ущільнення кабелів.

Ізоляційні деталі прохідних затисків на напругу 380/660 В виготовлені з дугостійкого пресматеріалу.

Кріплення оглядових вікон на кришці апарата влаштовано так, що виключено можливість їхнього мимовільного ослаблення.

В апарату АЗУР.3 передбачено блокувальний пристрій, який перешкоджає відкриванню кришки апаратного відділення при включеному роз'єднувачі та напруга харчування, що знімає, зі струмоведучих частин, доступних для зіткнення, перед відкриванням кришки.

Нагляд і контроль за станом виробу повинні виконуватися відповідно до порядку, передбаченим «Правилами безпеки у вугільних і сланцевих шахтах». Огляд і ревізія апарата АЗУР.3 повинні вироблятися відповідно до інструкції по огляду та ревізії рудничного вибухобезпечного електрообладнання.

Після кожного розкриття вибухонепроникної оболонки необхідно проконтролювати ширину щілини між корпусом і кришками при нормальному затягуванні кріпильних елементів. Цей контроль здійснюється за допомогою набору щупів. Щуп товщиною на 0,05 мм більше ширини щілини, зазначеної на кресленні безпеки, не повинен входити в щілину.

Циліндричні з'єднання в процесі експлуатації не контролюються. Збереження параметрів вибухозахисту цих з'єднань забезпечується заводською зборкою на термін служби виробу.

Головна : : Розробки : : Низьковольтна апаратура управління та захисту : : Апарати захисту від струмів витоку уніфіковані рудничні АЗУР.1, АЗУР.2, АЗУР.3
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1