ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : ВНДІВЕ – головна організація по державних випробуваннях...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

ВНДІВЕ – головна організація по державних випробуваннях вибухозахищеного та рудничного електроустаткування

Лабораторія вибухобезпеки
Лабораторія вибухобезпеки

У 80-х роках минулого століття на базі великих НДІ були створені та атестовані головні організації по держвипробуванням. До них пред'являлися наступні основні вимоги: висока компетентність фахівців, сучасна іспитова база та незалежність випробувачів від розроблювача, виготовлювача і споживача. У 1986 р. Держстандарт СРСР атестував ВНДІВЕ як головна організація по держвипробуванням вибухозахищеного та рудничного електрообладнання.

Через два роки в інституті був створений іспитовий центр у складі відділу держвипробувань і відділу надійності та керування якістю, який був оснащений відповідним устаткуванням і методиками. Його фахівці стали проводити випробування електроапаратів напругою 6-10 кВт, трансформаторних підстанцій, низьковольтних (до 1140 В) електроапаратів, електродвигунів низького (до 1140 В) і високого (до 10 кВ) напруг. Основною діяльністю ІЦ є сертифікація продукції на національному рівні та у міжнародних системах сертифікації. До 1992 р. щорічно піддавалися випробуванням 160-180 виробів – від малогабаритних приладів до великих електродвигунів. Звичайно 12-15 % з них не допускалися до серійного випуску, тому що не відповідали вимогам стандартів по вибухозахисту.

З 1981 інститут був атестований як головна організація по держвипробуванням вибухозахищеного електрообладнання, а у 1986 р. акредитований Держстандартом СРСР на право проведення сертифікаційних випробувань вибухозахищеного електрообладнання по вибухозахисту. Іспитова організація визнана в системі оцінки якості й сертифікації продукції, яка взаємнопоставляється СЕПРО СЕВ.

У 1990 р. в інституті побувала делегація Брауншвейгского фізико-технічного інституту, фахівці якого є визнаними в міжнародній практиці авторитетами в області вибухозахисту. Вони познайомилися із практикою випробування на вибухобезпечність у ВНДІВЕ і намітили програму співробітництва. У ході її реалізації були проведені спільні науково-дослідні роботи в області вибухозахисту, обмін науковими кадрами та стажування молодих наукових співробітників ІСЦ ВЕ в провідному іспитовому центрі Європи.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : ВНДІВЕ – головна організація по державних випробуваннях...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1