ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Відділ трансформаторів і трансформаторних підстанц...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Відділ трансформаторів і трансформаторних підстанцій

ТКШВП
ТКШВП

У 1957 р. у складі відділу низьковольтних апаратів була утворена лабораторія шахтних трансформаторів і підстанцій. Через рік вона перетворилася в самостійний підрозділ, а через три роки перетворена у відділ, який займався дослідженням і розробкою шахтних підстанцій із кварцовим заповненням трансформаторів. Керував цією роботою особисто директор інституту В.О. Хорунжий. У 1960 р. у складі відділу була організована конструкторська група на чолі з А.І. Кубраком, який в 1961 h. очолив весь відділ.

Вагомий внесок у розвиток відділу внесли також Д.З. Терновой, Р.Г. Беккер, А.М. Замора, В.В. Шилов, А.F. Плетньов, який очолив згодом відділ, А.В. Степанов, С.В. Русанова та ін.

У 60-х роках минулого століття відділ поповнився великою групою фахівців – І.А. Горбань, В.М. Грушко, А.А. Гусев, А.В. Єрьоменко, І.І. Зайцев, А.А. Киричук, В.Н. Колчак, Е.П. Михайленко, А.Б. Полончук та ін., які поряд з досвідченими співробітниками склали ядро відділу. Усі жили немов однією родиною – працювали, відзначали ювілеї, свята, робили виїзди на море, у ліс, відвідували концерти художньої самодіяльності інституту, яким керував Євгеній Мартинов, який став згодом відомим співаком і композитором.

А.І. Плетньов
А.І. Плетньов

К 1962 р. фахівцями відділу були розроблені й випробувані пересувні трансформаторні підстанції ТКШВП потужністю 135, 180, 240, 320 кВ·А і трансформатори потужністю 75, 100 кВ·А, які мали кварцове заповнення й паперово-бакелітову ізоляцію обмоток. Впровадження цих підстанцій і трансформаторів замість тих, які находяться в експлуатації в шахтах пожежо- і вибухонебезпечних масляних трансформаторів ТМШ дозволило різко підвищити рівень безпеки і здійснити глибоке уведення високої напруги безпосередньо до підземних споживачів електроенергії.

У 1963 р. співробітники відділу почали дослідження трансформаторів з литою ізоляцією, з випарним охолодженням, а також роботи зі створення вибухозахищених трансформаторів для хімічної та нафтогазової галузей промисловості.

До десятиліття інституту Донецьким енергозаводом була виготовлена перша партія підстанцій нової серії ТКШВПС із трансформаторами на ізоляції зі склопластиків потужністю 200 і 250 кВ·А, а ОЭЗ – потужністю 160 і 320 кВ·А. Вони пройшли успішні промислові випробування на шахтах Донбасу. Підстанція з ізоляцією трансформатора зі склопластику в 1965 р. експонувалася на ВДНГ СРСР і була відзначена бронзовою медаллю.

У 1965 р. у зв'язку з переходом А.І. Кубрака на посаду заступника директора інституту по науковій праці відділ очолив А.І. Плетньов. У структуру відділу входили лабораторії - шахтних підстанцій і спеціальних трансформаторів, а також сектор проектування. Фахівці відділу проводили роботи зі створення шахтних тягових підстанцій на кремнієвих вентилях, дослідження трансформаторів з литою ізоляцією обмоток, рідин, які швидко випарюються, для охолодження обмоток вибухозахищених трансформаторів.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Відділ трансформаторів і трансформаторних підстанц...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1