ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Технологічний відділ...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Технологічний відділ

Н.Т. Шевченко Е.І. Брайнин

Створений у січні 1959 р. на чолі з Н.Т. Шевченко і під кінець року нараховував 10 співробітників. Їхнім основним завданням стало технологічне пророблення креслень на проектоване вибухозахищене електрообладнання, а також участь у виготовленні досвідчених зразків на інших підприємствах, проектування необхідного технологічного оснащення і нестандартного встаткування для виготовлення цих зразків. У створення та розвиток відділу великий внесок крім його керівника внесли Е.І. Брайнин, С.Л. Вельский, В.А. Лейтман, А.Я. Шевченко, В.І. Чалих та ін.

У 1962 р. відділ складався вже з 34 співробітників. Техдокументація практично на всі нові вироби, розроблені галузевими відділами інституту, проходила технологічне пророблення в цьому відділі. У міру розвитку експериментального виробництва інституту фахівці відділу розробляли всю технологічну документацію для виготовлення досвідчених зразків; проектували технологічне оснащення; здійснювали контроль над її виготовленням; визначали технологічні маршрути, матеріальні й трудові витрати; готовили інженерно-технічні кадри для дослідно-експериментального заводу (ДЕЗ).

В 1963 р. у експериментальній майстерні при участі технологічного відділу були виготовлені досвідчені зразки:

  • вибухобезпечних двигунів єдиної серії ВАО до 9 габариту, з яких 2-5 габарити виготовлені також у фланцевому та лебідочном виконанні;
  • контакторів КТУ-1, -2,-3,-4 для нової серії пускачів;
  • вибухобезпечного пускача ПВИ-4;
  • електрогідравлічних регуляторів ВЭРДГ і електропневматичних ЭРДП для шахтних піднімальних машин;
  • вибухобезпечних рідинних реостатів ВЖР-250, ВЖР-350 та ящиків опору ЯСВ-40;
  • високовольтних контакторів КВМ і реверсорів РВМ на струми 150 і 400 А;
  • вибухобезпечних електромагнітних фрикційних муфт ВЭМ-100 і ВЭМ-400 та ін.

Е.І. Брайнин Н.Т. Шевченко

У 1963 р. з технологічного відділу в створюваний ДЕЗ було переведено 22 конструктора і технолога, що дозволило заводу швидше підібрати кадри та організувати виробництво.

У зв'язку з переходом Н.Т. Шевченко на посаду головного інженера інституту в 1965 р. технологічний відділ очолив А.Я. Шевченко, , який мав великий досвід виробничника й технолога. У складі відділу була організована лабораторія металофізики на чолі з кандидатом технічних наук Е.І. Брайниним.

Разом з відділом електроізоляції фахівці-технологи працювали над створенням литої ізоляції вибухобезпечного електрообладнання на основі епоксидних компаундів і розробкою технологічних регламентів на просочення лаками різних марок і сушіння обмоток вибухобезпечних електродвигунів.

Лабораторія металофізики проводила дослідження та давала рекомендації із застосування електротехнічних сталей, їхній термічній обробці, методам антикорозійних покриттів, кріпленню контактів і контактовласників і ряд ін. Фахівцями лабораторії були створені дефектоскопи для контролю якості заливання алюмінієм роторної клітки асинхронних електродвигунів і для контролю якості припаювання контактів до контактовласників.

Великий внесок у становлення й розвиток дослідно-технологічних робіт внесли В.К. Каленый, А.А. Понякин, В.А. Лейтман, Н.В. Марченко та ін.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Технологічний відділ...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1