ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Відділ нормалізації та стандартизації...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Відділ нормалізації та стандартизації

Служба стандартизації інституту зародилася у вигляді групи нормоконтроля та видачі позначень у складі конструкторського відділу, організованого у 1958 р.

Постановою ЦК КПРС і Ради міністрів СРСР №562 від 26 травня 1960 р. на Діпрондоселектрошахт були покладені обов'язки базової організації по стандартизації та нормалізації вибухозахищеного електрообладнання. У зв'язку із цим у жовтні 1961 р. був створений відділ нормалізації та стандартизації, який очолив Ф.М. Акерман. У компетенцію знову створеного відділу ввійшли питання розвитку комплексних робіт зі стандартизації та нормалізації вибухозахищеного електрообладнання, скорочення строків розробки і освоєння нових видів цього електроустаткування, підвищення його якості та зниження собівартості.

До складу відділу ввійшли групи галузевої нормалізації та уніфікації, нормоконтролю і внутріінститутської нормалізації, а також дослідницька лабораторія. Вагомий внесок у розвиток відділу внесли А.Г. Арнополин, Ф.М. Аккерман, М.І. Пащенко, Г.Ю. Пятецький, Ю.А. Березний, Б.П. Рибко та ін.

У період з 1962 по 1966 р.р. провідним напрямком для фахівців відділу стала розробка галузевих нормалей на вузли та деталі вибухозахищеного електрообладнання. Були розроблені галузеві нормалі на основні типові елементи і конструкції (затиски заземлення, елементи кріплення кришок і корпусів, кабельні уведення та ін.). Всі ці нормалі були впроваджені на заводах-виготовлювачах вибухозахищеного електрообладнання.

Фахівці відділу займалися розробкою проектів стандартів, погоджували проекти стандартів і нормалей, розроблених іншими організаціями, здійснювали контроль за впровадженням і дотриманням державних і галузевих стандартів, нормалей і технічних умов на підприємствах, що проектують і виготовляють вибухозахищене електрообладнання. Відділ проводив також роботу в області міжнародної стандартизації по лінії ІСО МЕК і СЕВ, здійснював методичний посібник зі стандартизації та нормалізації в підгалузі вибухозахищеного електрообладнання.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Відділ нормалізації та стандартизації...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1