ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Фізкультура та спорт...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Фізкультура та спорт

Змагання зі спортивного орієнтування
Змагання зі спортивного орієнтування
Змагання зі спортивного орієнтування

Організація ДСО «Авангард» була організована в інституті вже у 1958 р. і нараховувала в різні роки від 400 до 500 членів. Аж до середини 70-х років, коли основний кістяк колективу становила молодь, активно діяли такі спортивні секції, як легкоатлетична, стрілецька, баскетбольна, волейбольна, настільного тенісу, шахово-шашкова, туризму та ряд інших.

З 1958 по 1965 р.р. щорічно проводилися спартакіади інституту та профспілково-комсомольські кроси, у яких брали участь до двох сотень людей. Спортсмени інституту постійно брали участь також у різних змаганнях районного, міського і обласного масштабу, у традиційній міській спартакіаді, присвяченої Дню шахтаря. Велика увага приділялася підготовці інструкторів-громадських працівників і спортивних студій, щорічно кваліфікацію одержують або підвищують 15-20 спортсменів.

У 1966 р. інструктором фізкультури був призначений Енвєрі Абесадзе, який приїхав у Донецьк із Грузії. Він відразу ж став загальним улюбленцем, головним організатором багатьох змагань, турнірів і туристичних походів. У 1991 р. він був призначений і дотепер працює директором інститутської бази відпочинку «Світанок», побудованої на Азовському узбережжі у 1964 р.

Велике значення надавалося масовій участі в здачі норм ГТО. Так, до 20-річча інституту (1977 р.) норми ГТО виконали більше 300 чоловік.

У спортивних секціях і командах інституту була підготовлена ціла плеяда спортсменів високого класу – майстрів і кандидатів у майстра. Майстрами спорту стали В. Прудніков, В. Горяінов, Ф. Сошенко (баскетбол); Н. Дудка (радіоспорт); Є. Кушманов (стрілянина); Р. Блохіна (велоспорт); Г. Сорокін (літаковий спорт); кандидатами в майстра – Є. Медведева, А. Нестеров (туризм).

Особливою популярністю серед співробітників інституту користувався туризм, практично всі його види. З 1963 р. члени цієї секції регулярно проводять свої відпустки в турпоходах по різних районах країни. Так, наприклад, туристи інституту брали участь в увідно-пішохідному поході в 1963 р. по Алтайському краї, у 1964 р. – по Кавказу, в 1965 р. – по Уралу, у 1967 р. – по Східному Сибіру й о. Байкал, у 1968 р. – по горах Кавказу, у 1970 р. – по горах Тянь-Шаню й центрального Кавказу. У цих турпоходах двоє співробітників інституту виконали нормативи кандидатів у майстра, а ще 15 сталі розрядниками. Інститутські туристи не тільки вдосконалюють свою майстерність, але й надають всебічну допомогу в підготовці туристів серед учнів підшефних шкіл №№35 і 49.

На першості м. Донецька по туристичній техніці у 1974 р. команда туристів інституту завоювала перше місце й була нагороджена Кубком і дипломом 1-ої ступеня.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Фізкультура та спорт...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1