ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Відділ надійності...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Відділ надійності

Б.М. Ванєєв
Б.М. Ванєєв

На першому етапі діяльності інституту основна увага при розробці виробів вибухозахищеного та рудничного електрообладнання приділялося поліпшенню його функціональних параметрів і характеристик. І лише через п'ятиліття, після того, як нові вироби пройшли промислову експлуатацію і були виявлені їхні недоліки в частині надійності та довговічності, устало питання про забезпечення їхньої надійності.

Серед тих, хто першим став займатися проблемами надійності вибухозахищеного електрообладнання – Є.І. Антонов, В.Д. Главний, Р.Г. Голубєв (відділ електричних машин); М.І. Постернак (відділ низьковольтних апаратів), Л.В. Ігнатьєв (відділ техніко-економічних досліджень).

Був зібраний солідний статистичний матеріал про надійність двигунів старих серій в експлуатації, проведена дефектація сотень двигунів при їхньому ремонті на Донецьком енергозаводі. Назріла необхідність створення в інституті підрозділу по надійності. І у лютому 1963 р. такий підрозділ був створений. Їм стала лабораторія надійності, яку очолив спочатку Е.І. Брайнін, а потім Б.В. Леушкін. У липні 1964 р. на базі цієї лабораторії створений відділ на чолі з М.І. Постернаком, а в березні наступного року в його склад була включена також частина лабораторії елементів електричних машин (Р.Б. Горобцов), колектив якої мав на той час невеликий досвід роботи в області надійності електродвигунів.

Співробітники відділу були піонерами у своєму напрямку. Цілеспрямованість, спрага пізнання, ентузіазм допомогли їм розробити метод боротьби з утворенням конденсату в комбайнових двигунах з водяним охолодженням (Р.Г. Голубєв), випробувати на надійність комбайнові двигуни ЭДКО4 і ЭКВ4 з різними конструкціями кремнійорганічної ізоляції (В.Д. Главний), створити методику оцінки якості двигунів по інтегральному показнику (Б.М. Ванєєв). Розроблена відділом методика збору та статистичної обробки експлуатаційної інформації була затверджена в якості першого галузевого нормативного документа по надійності вибухозахищеного та рудничного електрообладнання.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Відділ надійності...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1