ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Пропаганда розробок інституту і визнання їх у країні...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Пропаганда розробок інституту і визнання їх у країні та за рубежем

Музей трудової слави УкрНДІВЕ
Музей трудової слави УкрНДІВЕ

З перших кроків діяльності інституту його керівництво займалося широкою пропагандою своїх розробок. У 1958 і 1961 р.р. у Донецьку були проведені дві Всесоюзні науково-технічні наради по вибухобезпечному електрообладнанню. Надалі такі форуми постійно використаються для пропаганди нових технічних розробок та ідей.

Майже піввіку інститут бере активну участь у роботі ВДНГ СРСР і УРСР, у закордонних ярмарках і виставках, у спеціалізованих виставках «Электро» і «Уголь», організації й проведенні науково-технічних конференцій, семінарів, шкіл (на власній базі), а також шляхом участі співробітників у заходах, проведених іншими організаціями та НДІ країни. Так, за період з 1960 по 1992 р.р. розробки інституту, представлені на ВДНГ, були визнані гідними 70 дипломів і близько 500 медалей різного достоїнства головної виставки країни. А за період з 1965 по 1991 р.р. розробкам інституту було присуджено в цілому більше 30 дипломів ВДНГ УРСР.

Починаючи з 70-х років за планами Мінелектротехпрома інститут разом із заводами-виготовлювачами бере участь й у роботі закордонних ярмарків і виставок. Щорічно у 3-5 країнах миру, куди представлялося від 2 до 10 експонатів – невеликі вироби – натуральними зразками, великогабаритні – макетами. Пловдивський міжнародний ярмарок удостоїв двигуни серії ВР (1977 р.) і автоматичні вимикачі АВ320 (1981 р.) Больших золотих медалей. Така висока оцінка свідчила про якість виробів і стимулювала розширення їхнього експорту.

Про найбільш значимі розробки інституту були зняті науково-популярні кінофільми «Вибухобезпечне електрообладнання для вугільних шахт» (Київнаучфільм, 1977 р.), «Електротехніка – народному господарству» (Талінфільм, 1979 р.), а також відеофільми «Нові покоління вибухозахищених високовольтних апаратів» (Інформелектро, 1986 р.), «Вибухозахищене та рудничне електрообладнання» і «Вибухозахищене електрообладнання» (обоє Донецьк, 1987 р.). Сценарії практично всіх фільмів були написані співробітниками БОНТІ інституту.

Однією з діючих форм пропаганди розробок з'явилося створення у 1982 р. в інституті музею трудової слави, в експозиції якого були представлені натуральні зразки та макети основних розробок співробітників всіх підрозділів інституту і ДонНПО «ВЕ». Багато сил, вигадки та енергії в створення музею вклав завідувач БОНТІ А.Д. Ривкінд. Від дня підстави музею його відвідали та залишили записи в Книзі відкликань цілий ряд високих гостей – вітчизняних і закордонних.

Забезпеченню високого науково-технічного рівня й пропаганді розробок інституту сприяв творчу працю базового відділу НТИ, який з 1973 року очолював Арнольд Давидович Ривкінд.

Відділ забезпечував проведені інститутом і об'єднанням НДДКТР науково-технічною літературою (М.И. Велика, Р.І. Кубрак, С.П. Єриш, В.С. Шилова, Л.М. Позднякова, А.Т. Нестерова, Л.А. Андріїва, В.Г. Панова, Ю.І. Скіба, І.Ф. Філатова, О.Е. Михайленко та ін.); ретроспективною та новітньою поточною науково-технічною інформацією (І.Н. Маловичко, Г.В. Морозова, Т.Н. Іващик, Л.Г. Колесникова, Л.І. Павлюченко та ін.); перекладами (З.А. Деньтел, М.Ф. Зайцева, А.Т. Гупало, І.В. Андрющенко, А.І. Кикоть, Н.В. Лазарева та ін.); готовив до видання католожно-справочну інформацію на вибухозахищене електрообладнання (Л.П. Капитонова, А.К. Маслій, А.П. Шульга, Л.Н. Богомолова, Т.К. Камлик, Н.І. Константинова, В.Н. Дроздова, В.Т. Шевченко, Н.А. Резник та ін.); організовував підготовку експонатів для ВДНГ СРСР, УРСР, закордонних виставок і ярмарків, міжнародних виставок «Электро» та «Уголь», проводив семінари (Є.С. Пятецька, П. Петров, В.І. Петлина, О.А. Ченська та ін.); забезпечував випуск щорічного збірника наукових праць інституту (Т.І. Смищенко, Н.Ф. Лобочева, С.В. Кирдань та ін.); виконував фотозйомки для оформлення експозицій виставок, натурні зйомки виробів за заявками підрозділів інституту (В.І. Ємельяненко, А.Т. Новицький, З.І. Рубан, Г.В. Дьякова та ін.).

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Пропаганда розробок інституту і визнання їх у країні...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1