ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Дослідно-експериментальний завод...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Дослідно-експериментальний завод

В.К. Суков В.К. Суков

У 1957 р. була створена експериментальна майстерня, що розташовувалася в підвальному приміщенні тимчасового будинку інституту на пр. Б. Хмельницького, 32. У числі перших її працівників, яки внесли гідний внесок у розвиток експериментальної бази інституту, були Н.П. Борзенко, В.К. Голяк, А.Г. Єрмаков, Г.Д. Корохов, В.П. Лавринович та ін.

На першому етапі вона розташовувала вісьма металорізальними верстатами, пресом зусиллям в 25 тонн і двома зварювальними апаратами. Очолив майстерню В.К. Суков. Її завданням у той період було виготовлення макетних і досвідчених зразків електричних машин та апаратів для перевірки теоретичних і конструкторських розробок відділів інституту. У 1960 р. майстерня була переведена в нове приміщення по вул. Реакторної, 17 і була значно посилена новим обладнанням. Що дозволило з 1958 по 1963 р.р. виготовити досвідчені зразки вибухобезпечних двигунів серій ВАО й АСВ, контакторів, вибухобезпечних рідинних реостатів та інших апаратів і приладів. Були виконані роботи з виготовлення макетів вузлів вибухозахисту для оболонок вибухобезпечного електроустаткування, для відділу вибухобезпечноісті, по виготовленню й монтажі встаткування для лабораторій інституту.

Ідея створення експериментального виробництва при інституті виправдала себе повністю, тому що дозволила різко скоротити витрати часу і засобів на виготовлення досвідчених і макетних зразків розроблювальних електроапаратів, оснастити ряд лабораторій нестандартним обладнанням та іспитовими стендами.

У зв'язку зі збільшенням обсягу робіт і розширенням номенклатури виробів, які випускають, відповідно до наказу голови Держкомітету по паливній промисловості при Держплані СРСР № 389 від 14 грудня 1962 р. експериментальна майстерня була реорганізована в дослідно-експериментальний завод, який очолив М.Я. Андриєнко. У його структуру ввійшли: механоскладальний, інструментальний і ремонтно-механічний цехи та відділи - технічний, планово-виробничий, енерго-механічний, матеріально-технічного постачання, технічного контролю, бухгалтерія. У період організації заводу більшу допомогу йому зробив технологічний відділ інституту.

Н.П. Суховерша Н.П. Суховерша

В організацію й розвиток ОЕЗ внесли великий вклад директор М.Я. Андрієнко, головний інженер В.П. Шаров, начальник механоскладального цеху В.Х. Бумажний, начальник інструментального цеху В.А. Белюга, начальник ремонтно-механічного цеху В.Ф. Хиль та ін.

Із закінченням будівництва в 1965 р. двох вісімнадцятиметрових прольотів експериментального корпуса завод одержав можливість розгорнути роботу на ділянках: слюсарно-складальної, ковальської, термічної, зварювальної, заготівельної; організувати ділянку гідровипробувань та іспитову станцію; значно збільшити виробничі площі інструментального і ремонтно-механічного цехів; організувати складське господарство.

У 1964-66 р.р. ОЕЗ виготовив досвідчені зразки у вибухобезпечному виконанні. Серед них – шахтні трансформатори з ізоляцією на склопластиках ТКШВС-40/6, пересувні підстанції ТКШВПС потужністю 160, 250 і 320 кВ·А, електродвигуни з водяним охолодженням ЭКВ і ВАЖТ і потужністю понад 100 кВт, магнітні станції МСВ, МСВС і МСВК для керування двигунами вуглевидобувних комплексів стругових установок і магістральних конвеєрів, а також багато іншого встаткування та апаратури.

Нестандартне встаткування й технологічне оснащення для заводів-виготовлювачів ВіРЕ випускав ОЕЗ ВНДІВЕ. Великий внесок у технічне переозброєння заводів ДонНПО внесли працівники ОЕЗ В.В. Смирнов, Є.П. Бабкін, Г.Н. Мельник, Г.В. Тимченко, Г.С. Антонов, Р.Г. Беспалов, Н.П. Суховерша, В.К. Черкашин, В.П. Лавринович, В.Н. Забазнов, А.В. Гольдберг та ін., а також робітники: С.В. Абрамов, А.А. Давидов, С.Г. Дрижак, В.А. Скляков, Н.Н. Дудко, В.І. Бабкін, В.Я. Сардановський, Г.Н. Багіров, С.П. Скляров, В.Я. Кочубеєв та ін.

Підвищення технічного рівня та ефективності виробництва заводів ДонНПО дозволило систематично знижувати трудомісткість виготовлення виробів, збільшувати обсяги виробництва без збільшення чисельності працюючих, забезпечувати підвищення якості, надійності та конкурентоздатності виробів, які випускаються.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Дослідно-експериментальний завод...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1