ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Відділ низьковольтних апаратів...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Відділ низьковольтних апаратів

Вибухобезпечна магнітна станція керування МСВ
Вибухобезпечна магнітна станція керування МСВ

У червні 1957 р. була створена лабораторія вибухобезпечних магнітних пускачів і фідерних автоматів під керівництвом Г.Ф. Тимошкіна у складі С.С. Недосекова, Д.І. Збицкого і П.Я. Вичигіной. Надалі організовувалися групи й лабораторії по інших напрямках, а в жовтні 1960 р. був створений відділ вибухозахищених електричних апаратів на чолі з С.С. Недосековим у складі більше 30 співробітників. У 1961 р. у структуру відділу входили лабораторії комутаційних апаратів (В.М. Гетманенко), реле та засобів захисту (Я.С. Риман), а також проектно-конструкторський сектор (В.М. Фарович). Згодом у його структуру додалося ще дві лабораторії - комплексних апаратів і загальних випробувань.

Головним завданням відділу стали роботи з удосконалення існуючих і створенню нових конструкцій вибухозахищених низьковольтних апаратів для вугільної, хімічної, нафтової, газової та інших галузей промисловості. Виконуючи це завдання, співробітники відділу в період з 1958 по 1962 р.р. розробили та впровадили у виробництво цілий ряд нововведень, а також провели безліч досліджень. У найближчі роки на базі цих досліджень були розроблені:

  • єдина серія вибухобезпечних пускачів ПВИ, ПВИР на напругу 660 В і струми 25, 63, 125, 250 А;
  • єдина серія пускачів ПРН у рудничному нормальному виконанні на напругу 380 В і струми 25, 63, 125 й 250 А;
  • магнітні станції МСВ (для вуглевидобувних комплексів КМ-87), МСВС (для стругової установки УСБ-2М), МСВК (для стрічкових конвеєрів КРУ-260 и КРУ-350);
  • перемикачі полюсів ППВ (магнітні пускачі на струми 25, 63, 125 А) для керування багатошвидкісними електродвигунами.

С.С. Недосеков
С.С. Недосеков

Разом з ленінградською філією ВНДІЕМ були проведені випробування і доведення контакторів серії КТУ, які використовувалися у вибухобезпечних низьковольтних апаратах. Розроблено пристрій максимального захисту УМЗ, а також датчик-термореле ДТР-3 для захисту від перегріву обмоток електродвигунів і трансформаторів.

У 1966 р. фахівцями відділу були розроблені магнітні станції керування машин, яки занурюють породу, ППН-2 і 2ППН-5, станція керування МСВА для автоматизованого вуглевидобувного комплексу КМ-87А, а також комплект пускової апаратури керування та контролю стрічкового конвеєра 2Л-120 В і ряд інших апаратів і пристроїв.

Через 10 років після свого створення фахівці відділу приступилися до розробок серії вибухобезпечних автоматичних вимикачів на струми 100-600 А на базі вимикачів А3700; апаратури для системи швидкодіючого відключення з метою підвищення безпеки електрифікації шахт із шарами крутого падіння, небезпечними по раптових викидах; єдиної серії вибухозахищених кнопкових постів керування у виконанні РВ и ВЗГ; магнітних пускачів на струми 16 і 400 А і контакторів до них; максимального-струмового захисту для високовольтних шахтних мереж.

Великий внесок у розвиток низьковольтного вибухозахищеного електроапаратобудування внесли С.С. Недосеков, В.С. Дзюбан, А.П. Полторак, Я.С. Риман, В.М. Фарович, Г.Г. Гаргала, В.І. Кошман, В.К. Житников, В.Д. Оборотов, Л.П. Абара, Ф.І. Кукенко, В.М. Станишевський, А.Д. Сажин, В.П. Шаповалов, А.І. Аронович, А.А. Пєрєх, П.В. Камшицький, В.О. Куковаченко, І.І. Іващик, В.П. Петриченко, В.М. Савицький та ін.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Відділ низьковольтних апаратів...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1