ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Науково-технічна бібліотека...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Науково-технічна бібліотека

М.І. Велика
М.І. Велика

У червні 1957 р. завідувачем НТБ був призначений Д.П. Маляренко. Разом з М.М. Ковалевським він був відряджений у Москву й привіз відтіля на вантажній машині залишки бібліотечного фонду з розформованого Мінелектротехпрома. Пізніше були переглянуті обмінні фонди ГПНТБ СРСР, Наукової бібліотеки ім. М.Горького, МГУ ім. Ломоносова, Політехнічного музею, видавництв «Машиностроение» і «Энергоиздат» та придбано необхідну літературу. Наприклад, комплекти журналів «Электричество» з 1923 р., «Вестник электропромышленности» з 1930 р., «Промэнергетика» с 1949 р., а також велика кількість книг необхідного профілю. У результаті цих плідних пошуків був створений єдиний у Донбасі унікальний фонд електротехнічної літератури, яким і понині широко користуються співробітники інституту, а також інших підприємств і організацій.

У 1957 р. в НТБ прийшли А.А. Романенко і С.П. Єриш (Сарбаш), а пізніше Р.І. Кубрак, В.С. Шилова, Л.М. Позднякова, А.Т. Нестерова. У 1959 р. НТБ очолила М.І. Велика.

Керівництво інституту високо оцінило роботу цього структурного підрозділу і надавало всіляку підтримку. Бібліотечний фонд систематично поповнювався новими технічними виданнями, довідниками, словниками, патентами, вітчизняною та закордонною науково-технічною періодикою. Бібліотека регулярно одержувала праці таких провідних інститутів країни, як ВНДІЕМ, ВНДІМаш, ДЕРЖІНТІ, ЦНДІПІ та ін. Крім властиво постійно зростаючого фонду бібліотека використала по міжбібліотечному абонементі фонди інших найбільших НТБ країни.

У 1961 р. НТБ було надано постійне приміщення, де розташувалося книгосховище, читальний зал і службові кабінети співробітників бібліотеки.

Через десять років після свого створення довідково-інформаційний фонд НТБ нараховував вже більше 108 тис. книг і журналів.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Науково-технічна бібліотека...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1