ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Міжнародні зв'язки інституту...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Міжнародні зв'язки інституту

В.Н.Оприян (ПЕМЗ), В.В.Кардаш, І.І.Іващик, А.Д.Ривкінд, В.І.Петлина, В.М.Савицький, В.Н.Скрипник, В.М.Грушко, Г.В.Красников, А.Б.Кац
В.Н. Оприян (ПЕМЗ), В.В. Кардаш, І.І. Іващик, А.Д. Ривкінд, В.І. Петлина, В.М. Савицький, В.Н. Скрипник, В.М. Грушко, Г.В. Красников, А.Б. Кац

Керівники та провідні спеціалісти інституту постійно відвідують країни Європи з метою вивчення передового досвіду. У період з 1958 по 1965 р.р. за рубежем побувало 13 фахівців, а інститут за цей час відвідали 66 фахівців з Болгарії, Угорщини, Польщі, ЧССР, Китаю та інших країн. Активний обмін фахівцями йшов і у період 1966-1972 р.р.

Молодий інститут бере активну участь у розвитку та зміцненні міжнародних зв'язків як по лінії двосторонніх зв'язків по науково-технічному співробітництву в області створення вибухозахищеного електрообладнання, так і у рамках діяльності постійних комісій СЕВ (Інтерелектро) і комітетів МЕК. У результаті в 1971 р. були розроблені рекомендації зі стандартизації РС 781-71 «Електрообладнання вибухобезпечне (рудничне) і вибухозахищене. Правила виготовлення й методи випробувань», на базі яких підготовлений ряд керівних технічних матеріалів, галузевих і державних стандартів.

Установлено тісні контакти з іспитовими центрами Німеччини, Великобританії, США, Канади, Італії та реалізовувалася взаємовигідна програма співробітництва.

Інститут постійно бере участь в організації та проведенні престижних міжнародних виставок «Электро» (1977, 1982, 1987, 1992 р.р.), «Уголь» (1975, 1983, 1990). УкрНДІВЕ – учасник міжнародних виставок і в роки незалежної України, широко представляючи там свої нові розробки вибухозахищеного електрообладнання. Нові вироби щорічно демонструються і на багатьох інших міжнародних виставках та ярмарках.

Арка Європи
Арка Європи (ліворуч)
Брильянтова Зірка (у центрі)
Знак Якості (праворуч)

При формуванні комплексної цільової науково-технічної програми «Електротехніка» Мінмашпром України (пізніше Міністерство промислової політики) сконцентрував всі науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи в області вибухозахищеного електрообладнання в окремому розділі. Актуальність робіт із цього розділу визначалася в першу чергу тим, що вони повинні були по всій номенклатурі забезпечити молоду державу власним вибухобезпечним і рудничним електроустаткуванням з одночасним підвищенням його технічного рівня і конкурентоздатності.

Так, наприклад, річна потреба України у вибухозахищених двигунах потужністю від 0,25 до 110 кВт становила 150 тис. штук. Однак двигуни певного діапазону потужності Україна не робила. Наприклад, двигуни потужністю 0,25-1,5 кВт випускав завод «Електромаш» (м. Тираспіль, Молдова), а потужністю 15-55 кВт – завод «Кузбаселектромотор» (м.Кемерово, Росія). Тому розробки УкрНДІВЕ передбачали виробництво всього діапазону потужностей двигунів безпосередньо в Україні, причому з одночасним збільшенням їхнього ресурсу не менш, ніж в 1,5 рази, і підвищенням ККД у середньому на 1 %, що забезпечило б річну економію електроенергії порядку 70 млн. кВт/година.

Створювана сьогодні інститутом вибухозахищеної апаратури також має високу конкурентоздатність. У ній реалізовані новітні досягнення вакуумної та мікроелектронної техніки. Пристрої, які реверсують, на струми 160, 250 і 400 А не мають аналогів у світовій практиці і дозволяють здійснювати надійний реверс двигунів при одному контакторі. В апаратах реалізовані принципово нові системи керування, захисту і діагностики на мікроелектронній і мікропроцесорній базах.

Для економії матеріалів і енергії досить ефективними є частотно-керовані електроприводи для гірської, хімічної та нафтопереробної галузей. Сфера їхнього застосування досить широка – піднімальні машини, вентилятори, механізми подачі вугільних комбайнів, насоси, повітродувки, наґрунтові й монорейкові дороги, дозатори та ін. Дані електроприводи реалізуються на базі застосування серійних двигунів і перетворювальної частоти з мікропроцесорним керуванням і забезпечують коефіцієнт потужності, близький до одиниці, діапазон регулювання 1:20 без застосування датчиків швидкості, високий рівень вибухозахисту та надійності в експлуатації.

Досвід експлуатації створених УкрНДІВЕ та фінською фірмою АВВ «Стрьомберг» і встановлених на аерохолодильнику установки конденсації аміаку концерну «Стірол» (м. Горлівка) електроприводів потужністю 300 кВт показав, що фактична річна економія електроенергії склала 985 тис. кВт/час плюс 1,453 млн. куб. м природного газу.

Для машин і механізмів, які не потребують регулювання в процесі роботи, фахівці інституту розробили комплексний пусковий пристрій, який забезпечує плавний, ненаголошений пуск короткозамкнених двигунів зі зниженням електроспоживання на 10-30 % залежно від їхньої потужності.

За минулі десятиліття інститут вніс величезний вклад у зміцнення зв'язку науки з виробництвом, підвищення ефективності розробок і впровадження їх у виробництво, ріст технічного та технологічного рівнів заводів підгалузі, а також у розширення експорту конкурентоздатних виробів. Фахівцями інституту були створені та впроваджені сотні розробок для цілого ряду галузей, багато хто з них одержали високу оцінку споживачів як усередині країни, так і за рубежем.

Про високу репутацію інституту за рубежем і міжнародним визнанням його розробок свідчать високі нагороди, вручені УкрНДІВЕ.

Так, у серпні 1995 р. інституту за високий рівень і якість розробок Міжнародним виборчим комітетом (м. Мадрид, Іспанія) присуджено Золоту Зірку – Арка Європи.

У січні 1996 р. Міжнародним виборчим комітетом (м. Мехіко, Мексика) за досягнення в області розробки та виробництва вибухозахищеного електрообладнання і високу якість робіт присуджена Міжнародна Брильянтова Зірка. А у квітні цього ж року Міжнародним виборчим комітетом (м. Мадрид, Іспанія) за високу репутацію у світі і якість створеного вибухозахищеного інституту був присуджений Знак міжнародної якості.

Всі ці міжнародні нагороди до багато чого зобов'язують, тим більше, що подальший розвиток вугільної, хімічної і нафтогазової галузей промисловості України в значній мірі залежить від розробок УкрНДІВЕ, знань і талантів його співробітників.

У складних умовах сучасного економічного розвитку України, коли практично зведена до нуля державна бюджетна підтримка галузевої науки, інститут продовжує успішно працювати. Він видає на-гора нові високовольтні та низьковольтні апарати, які використають вакуумну, мікропроцесорну і мікроелектронну елементну базу; нові потужні трансформаторні підстанції, які забезпечують можливість електропостачання гірської техніки високої озброєності при одночасній економії електроенергії та підвищенні безпеки експлуатації; одношвидкісні та двошвидкісні електродвигуни нового покоління для приводу вугільних комбайнів і конвеєрів; тиристорні регульовані електроприводи механізмів подачі комбайнів та підземних піднімальних машин і багато чого іншого.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Міжнародні зв'язки інституту...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1