ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Відділ електроізоляції...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Відділ електроізоляції

Б.П. Зернов Б.П. Зернов

У 1962 р. була створена лабораторія електроізоляції, яку очолив Б.П. Зернов. Її ядро склали співробітники, які раніше працювали в лабораторії електроізоляційного захисту відділу вибухобезпечності, що мали до цього часу досить великий досвід роботи. Основними завданнями лабораторії були дослідження та розробки ізоляції для обмоток електродвигунів вугільних комбайнів і кварценаповнених трансформаторів, технології її виготовлення, дослідження нагрівостійкості та ряд інших.

Протягом першого року існування лабораторії її фахівцями була розроблена ізоляція обмоток електродвигунів ЭКВ із водяним охолодженням для вугільних комбайнів і технологія її виготовлення. Експлуатаційні випробування у вугільних шахтах показали більш високу її якість у порівнянні з тією, яка раніше застосовувалася.

У 1964 р. були завершені дослідження ізоляції кварценаповнених трансформаторів шахтних підстанцій, що підтвердили можливість тривалої їхньої експлуатації при проектних навантаженнях, а також, що визначили строки, служби ізоляції при зміні навантаження.

Була проведена робота з підвищення якості дугогасительних камер комутаційних апаратів з кераміки КДИ-2 в умовах впливу підвищеної вологості (спільно зі Слов'янським кераміко-ізоляторним комбінатом); по герметизації обмоток за допомогою термореактивних компаундов на основі поліефірних та епоксидних смол (для вимірювальних трансформаторів шахтних пускачів).

У 1965 р. лабораторія була реорганізована у відділ електричної ізоляції на чолі з Б.П. Зерновим. У його розвиток великий внесок внесли В.Г. Кирикіас, Ф.В. Лук'янова, В.П. Хархота, Є.П. Цингареллі, Н.П. Тарабанов та ін. У відділ також влилися лабораторії: електроізоляції і хіміко-аналітична. У результаті поле діяльності нового відділу стало значно ширше. Його фахівці продовжили дослідження і розробки в області електроізоляційної техніки та конструкцій, а також випробування електродвигунів на хімічну стійкість.

До десятиліття інституту фахівці відділу приступилися до створення електроізоляції для обмоток двигунів нової єдиної серії ВАО потужністю від 100 до 1000 кВт, литої ізоляції для електродвигунів вугільних комбайнів, нагрівостійкої ізоляції для трансформаторів шахтних підстанцій.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Відділ електроізоляції...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1