ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Людина та інженер з великої букви...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Людина та інженер з великої букви

Валентин Олексійович Хорунжий
Валентин Олексійович Хорунжий

Валентин Олексійович Хорунжий народився 5 січня 1906 року на станції Пологи Александровського повіту (нині Запорізької області) у родині залізничника.

У дванадцятирічному віці хлопчик втратився батьків, які вмерли від тифу. Ставши безпритульником, він почав скитатися по країні, побувавши в Севастополі, Батумі, Баку. Потім був визначений у дитячий будинок г. Слов'янська Сталінської (нині Донецької) області.

Після закінчення школи надійшов й в 1930 році закінчив Сталінський індустріальний інститут (нині ДонНТУ), де одержав спеціальність гірського інженера-електромеханіка. Після закінчення вузу працював за спеціальністю в Середній Азії, на шахтах Макіївки і Горлівки, головним механіком тресту «Артемуголь», механіком шахти «Журинка» у Кузбасі, керівником групи механіків комбінату «Молотовуголь», заступником головного механіка Наркомату вугільної промисловості СРСР.

В 1943 році його направляють у звільнений від ворогів Донбас, де він стає головним механіком комбінату «Сталинуголь», а з утворенням Мінвуглепрому УРСР - головним механіком республіканського Міністерства.

В 1944 році за розробку й реалізацію ефективних інженерних рішень при відновленні вугільних шахт Донбасу В.O. Хорунжий був визнаний гідним високого звання лауреата Державної премії СРСР.

З 1957 по 1968 рік В.O. Хорунжий очолював інститут «Діпрондоселектрошахт» (с 1994 року УкрНДІВЕ). Під його безпосереднім керівництвом росли корпуса нового найбільшого науково-дослідного центра, формувався штат, зводилися житлові будинки для співробітників, створювалися новітні зразки вибухозахищеного електрообладнання.

В 1968 році після чергового інфаркту В.О. Хорунжего не стало. Але дотепер пам'ять про цю людину живе в серцях багатьох співробітників створеного їм інституту. Щорічно в листопаді вони їдуть на Мушкетовский цвинтар і кладуть квіти до встановленого на могилі пам'ятнику, на якому зроблено напис: «Валентину Олексійовичу Хорунжому – Інженерові й Людині».

В.O. Хорунжий (другий ліворуч) в обговоренні конструкції двигуна із представниками Мінелектротехпрома біля адміністративного корпуса
В.O. Хорунжий (другий ліворуч) в обговоренні конструкції двигуна із представниками Мінелектротехпрома біля адміністративного корпуса

За більші заслуги в розвитку вугільної галузі Валентин Олексійович Хорунжий був визнаний гідним багатьох державних і відомчих нагород.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Людина та інженер з великої букви...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1