ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Відділ високовольтних апаратів...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Відділ високовольтних апаратів

Вибухобезпечний осередок типу ЯВ-6400
Вибухобезпечний осередок типу ЯВ-6400

Початок відділу ставиться до 1957 р., коли була організована лабораторія високовольтних масляних і сухих апаратів. Її начальником був призначений Г.Ф. Тимошкін, а через два роки А.М. Убійко. Після зміни керівництва лабораторія була включена до складу відділу електропривода, фахівці якого займалися науковими дослідженнями і конструкторськими розробками малогабаритного високовольтного контактора і реверсора для шахтних та рудничних піднімальних машин. У лабораторії був створений мережний стенд для комутаційних досліджень і випробувань.

Значний внесок у становлення відділу внесли А.М. Убійко, А.Д. Ривкінд, Р.С. Середа, І.П. Семенов, В.Є. Сергієнко, Н.І. Погребняк та ін.

Відділ почав проводити дослідження існуючих вітчизняних і закордонних високовольтних апаратів, вивчати їхню конструкцію, режим роботи та вимоги до них. У 1963 р. лабораторія була реорганізована у відділ високовольтних апаратів. Через чотири роки у його складі функціонували вже три лабораторії - високовольтних апаратів, засобів керування, розривних потужностей і проектно-конструкторський сектор.

Основним завданням відділу стало: дослідження і створення високовольтної апаратури для шахтних мереж і підстанцій; потужних стаціонарних установок (піднімальних, магістральних, стрічкових конвеєрів, вентиляторів, насосів, вуглесосів), а також для нефтебурових установок.

На початку 60-х років минулого століття були розроблені та впроваджені малогабаритні високовольтні контактори КВМ і реверсори РВМ на струми 150 і 400 А та напруги 6 кВ. Це дозволило зняти з виробництва застарілі й громіздкі реверсори КТР-6200 і управляти асинхронними двигунами з фазним ротором потужністю до 4000 кВт. За замовленням нафтовиків був створений контактор КВМ-400/30 для комплектних расподілпристроїв нефтебурових установок.

Проводилися дослідження та розробка повітряного вимикача ВС-6400 на струм 400 А і напругу 6 кВ, а також апаратів з бездуговою комутацією силових ланцюгів напругою 660 В і 6 кВ. До десятиліття інституту фахівцями відділу був створений та випробувань пускач ПВВ-6160, реверсор РВВ-6160 і осередок ЯВ-6400 у вибухобезпечному виконанні.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Відділ високовольтних апаратів...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1