ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Відділ апаратури і засобів автоматики для вибухонебезпечних...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Відділ апаратури і засобів автоматики для вибухонебезпечних середовищ

М.М. Ковалевський
М.М. Ковалевський

Створений в 1961 р. на чолі з М.М. Ковалевським і спочатку складався із двох лабораторій – електронної автоматики і електроавтоматики, а також сектора проектування. Основним завданням відділу було створення нової апаратури і засобів автоматизації технологічних процесів у галузях промисловості з вибухонебезпечними середовищами. Вагомий внесок у створення й розвиток нового відділу внесли В.В. Верменський, А.А. Галибін, А.К. Грошев, Р.М. Лазебнік, Г.І. Мельник, В.І. Кочубей, І.І. Шульц та ін.

У перші роки діяльності відділом були виконані роботи з автоматизації різних технологічних процесів на вугільних, машинобудівних, коксохімічних і нафтогазових підприємствах і створенню комплектів вибухозахищеної електроапаратури, автоматики.

До десятиліття інституту фахівцями відділу були створені: іскробезпечні пости автоматичного контролю та керування електроприводами і засувками на хімічних підприємств; розроблені іскробезпечні лампи і табло; комплект вибухозахищеної електроапаратури для дозуючих пристроїв, призначених для роботи в автоматичних лініях хімічних виробництв; іскробезпечний прилад контролю температури обмотки статора великих електричних машин; клапан для продувки потужних електродвигунів.

Одночасно були початі великі роботи з автоматизації стаціонарних підземних холодильних установок і шахтних кондиціонерів у глибоких шахтах, а також установки висадження вугілля і породи без полум'я в шахтах небезпечних по раптових викидах.

Великий обсяг робіт виконувався і по так називаній закритій тематиці, у рамках якої створювалася унікальна апаратура, яка використовувалася в космічній техніці. Ці роботи проводили Р.М. Лазебнік, Г.І. Мельник, Ж.Я. Айдарова, Є.А. Царева, А.К. Грошев.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Відділ апаратури і засобів автоматики для вибухонебезпечних...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1