ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Відділ електричних машин...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Відділ електричних машин

Вибухобезпечні двигуни
Вибухобезпечні двигуни
Вибухобезпечні двигуни ВАО низької й високої напруги

Відділ був створений у вересні 1957 р. під керівництвом лауреата Державної премії СРСР А.Ф. Панкратьєва. У його структуру ввійшли лабораторії нагрівання і охолодження, електромагнітних досліджень, надійності електричних машин і проектний сектор. У числі перших співробітників відділу були А.А. Зак, Г.В. Нечепаєв, Н.П. Бачурхин, В.А. Вайсенгольц, Р.Г. Голубєв, Б.Є. Теплицький, В.А. Репін, Є.Б. Ковалев, В.К. Коробов, В.А. Лейтман, Ю.І. Дмитренко, М.А. Чертков, М.Д. Солов'йов, З.А. Фарих, В.Н. Зиберов.

Перед співробітниками відділу були поставлені наступні завдання: поступово уніфікувати парк вибухобезпечних рудничних асинхронних двигунів і підвищити їхню надійність; розширити асортименти їхніх конструктивних виконань; розробити двигуни для вугільних комбайнів і високовольтні двигуни.

Перші лабораторії електричних машин були одночасно обладнані у двох місцях: у будинку інституту на пр. Б. Хмельницького, 32 і у невикористаному приміщенні відділу електрообладнання МакНДІ. Там проводилися дослідження існуючих конструкцій вибухобезпечних двигунів для вугільних комбайнів і запірної арматури.

Створена у 1960 г. лабораторія вибухозахищених електродвигунів вела розробки нової серії двигунів низької напруги від 0,25 до 100 кВт і нової серії двигунів високої напруги потужністю від 200 до 1000 кВт, ряду модифікацій нових серій, визначала технічний рівень вибухозахищених двигунів, розробляла проекти ДСТ.

До найважливіших розробок відділу першого періоду становлення інституту ставляться двигуни єдиної серії ВАО потужністю від 0,27 до 1000 кВт, впроваджені у виробництво на трьох заводах – Тираспольському "Електромаше", Новокаховському електромашзаводі та Кемеровському «Кузбаселектромоторі» і у 1961 р. відзначені Золотої медалі ВДНГ СРСР.

С 1965 р. Першотравневий електромеханічний завод почав випуск розробленого фахівцями відділу двигун ЭКВ (ряд типорозмірів) з водяним охолодженням для приводу вугільних комбайнів. У тому ж році ці двигуни були відзначені дипломом ІІ-го ступеня й Срібною медаллю ВДНГ СРСР.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Відділ електричних машин...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1