ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Останні проекти відділу електропривода і енергозберігаючих...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Останні проекти відділу електропривода і енергозберігаючих пристроїв

ПЧВ-250
ПЧВ-250

Останнє десятиліття виявилося для співробітників відділу, втім, як і для всього колективу інституту, досить важким. Припинилися практично всі види фінансування – як централізоване з міністерства, так і з боку вугільних об'єднань і шахт. Тому були вжиті заходи по переорієнтації робіт на нових платоспроможних замовників, головним чином, на підприємства хімічної, нафтохімічної, нафтопереробної промисловості України, Росії, Бєларусі та Казахстану.

Головним напрямком стало створення і впровадження енергозберігаючих технологій на базі частотно-регульованих систем автоматизованого електропривода, компенсація реактивної потужності в розподільних мережах промислових підприємств, а також сучасних систем обліку електроенергії. Енергозберігаючі технології були розроблені та впроваджені на об'єднанні «Стірол» і Горловському хімзаводі, Одеському припортовому заводі (м. Южний), об'єднанні «Укртатнафта» (м. Кременчук), нафтопереробних заводах Одеси, Херсона, Лисичанська, Туапсе та ряді інших.

Впровадження автоматизованих частотно-регульованих електроприводів на технологічних об'єктах тільки об'єднання "Стірол" дозволило цьому підприємству одержати економію електроенергії у розмірі 12,38 тис. кВт/година у рік.

КПА
КПА

Відділ прийняв на роботу ряд молодих фахівців – П.В. Шпілевого, С.Н. Чернікова, В.А. Гвоздєва, А.А. Шинкарьова та ін., які разом з такими досвідченими співробітниками, як А.Б. Кац, Л.Н. Рутберг, кандидат технічних наук О.А. Дубинський, Г.А. Пімєнов, М.К. Бочаров, В.Д. Власов, С.А. Столяренко, змогли виконати та впровадити такі серйозні розробки, як пристрій компенсації реактивної потужності у високовольтних мережах типу УКРВ-6,3 на потужності від 200 до 500 кВАр, системи електропривода змінного струму для сучасних очисних комбайнів; ряд електроприводів, які частотнорегулюються потужністю від 0,5 кВт до 315 кВт для галузей промисловості з вибухонебезпечними умовами виробництва (разом з фірмою АВВ Industry Oy); електропривод, який частотнокерується для підземних шахтних піднімальних машин ПЧВ-250 потужністю до 250 кВт і апаратно-програмний комплекс КПА для їхнього керування.

Виконано глибоку модернізацію апаратури керування шахтними піднімальними машинами (пристрій УВПМ) для установок, які перебувають в експлуатації, замість морально та фізично застарілого комплекту апаратури, яка випускалася Першотравневим електромеханічним заводом ім. К. Маркса.

По виконаних роботах тільки за останні 10 років отримано 16 авторських посвідчень на винаходи, 3 патенти від Німеччини, Чехії та Болгарії. Тривають також роботи із провідними закордонними фірмами АВВ Industry Oy (їй було продано «ноу-хау» на засоби керування електроприводами для вибухонебезпечних середовищ), Stahl, ОАО «Електропривод» (м. Москва), ОАО «Белгорхімпром» (м. Мінськ) та ін.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Останні проекти відділу електропривода і енергозберігаючих...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1