ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Відділ електропривода...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Відділ електропривода

М.Н. Василевський М.Н. Василевський

Був створений у жовтні 1957 р. під керівництвом кандидата технічних наук М.Н. Василевського в складі трьох лабораторій: електропривода шахтних піднімальних машин (Є.С. Траубе), станцій керування та схем (К.Г. Вейсберг) і високовольтних апаратів (А.М. Убійко). Остання лабораторія, через шість років, була реорганізована в самостійний відділ.

У числі перших співробітників створеного відділу були В.А. Євдокимов, В.П. Панасюк, А.Г. Землянухин, М.И. Столбун, Є.А. Хатулев, А.В. Староверов, Б.Л. Коринєв, О.В. Леонов, Є.А. Щукіна та інші.

Колектив відділу займався дослідженням режимів роботи електроприводів шахтних машин і механізмів, розробкою експлуатаційно-технічних вимог до знову розроблювальних приводів, вивченням діючих на шахтах вибухобезпечного електрообладнання, дослідженням і випробуванням високовольтних апаратів.

Уже через рік під керівництвом Є.С. Траубе був розроблений проект «Стандарту рівнів напруг для вугільної промисловості країн-учасниць СЭВ», а надалі дороблений і затверджений.

За перші десять років свого існування співробітники відділу виконали великий обсяг робіт по вдосконалюванню і автоматизації асинхронного електропривода шахтних піднімальних машин, результатом яких з'явилася побудова нових уніфікованих схем автоматизації шахтних піднімальних установок і розробка окремих апаратів для їхньої автоматизації.

У відділі проводилися роботи зі створення електрогідравлічних і електропневматичних регуляторів тиску для керування гальмами шахтних піднімальних машин. Відділ займався також дослідженням імпортних стругових установок, на підставі чого був розроблений (разом з відділом низьковольтних апаратів) комплект електроустаткування струговой установки УСБ-2 на напругу 660 В.

Так ми починали Так ми починали

Разом з конструкторським відділом інституту були розроблені вибухобезпечні рідинні реостати ВЖР-250, ВЖР-350 і рідинні реостати в нормальному виконанні - ЖРН-500 і ЖРН-1000, які використалися на прохідницьких піднімальних машинах.

Проводилися роботи зі створення електрогідравлічних та електропневматичних регуляторів тиску для керування гальмами шахтних піднімальних машин.

Разом з Ясиноватським машзаводом проведена серйозна робота зі створення вибухобезпечного комплекту електроустаткування для прохідницьких комбайнів ШБМ-2 і ШБМ-3. Були виконані роботи зі створення ряду магнитоупругих датчиків МДВ і на їхній базі - апаратури вагового дозування для автоматизації завантажувальних пристроїв скіпових підйомів, канатних доріг і багато чого іншого.

У 1964 р. у зв'язку з відходом М.Н. Василевського начальником відділу був призначений І.Ф. Сторожев.

За перші десять років свого існування співробітники відділу виконали великий обсяг робіт по вдосконалюванню й автоматизації асинхронного електропривода шахтних піднімальних машин, результатом яких з'явилася побудова нових уніфікованих схем автоматизації шахтних піднімальних установок і розробка окремих апаратів для їхньої автоматизації (Є.С. Траубе, К.Г. Вейсберг).

З 1966 р. почато цілий ряд комплексних робіт разом із провідними інститутами країни: ВНДІЕлектропривод (м. Москва) – по створенню вибухозахищених комплектів апаратури керування на базі тиристорних перетворювачів частоти (ТПЧ); Дондіпроуглемашем – по створенню вибухозахищеного електропривода для типажних конвеєрів; філією Діпроуглемаша (м. Караганда) - по розробці вибухозахищених електроприводів для самохідних вагонів та ін.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Відділ електропривода...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1