ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Епоха творення...

Зміст | Наступний розділ >

Епоха творення

Перегортаючи пожовтілі від часу підшивки газет середини 40-х початку 50-х років минулого століття, не перестаєш дивуватися достатку заголовків, що повідомляють читачам про пуск нових або в рекордний термін відновлених зруйнованих у роки фашистської окупації вугільних шахт, заводів, підприємств енергетики. Особливо інтенсивно йшло відродження Донецького басейну, що було найважливішим народногосподарським завданням. Так, вже у 1945 році були уведені в експлуатацію - завод по відновленню шахтних піднімальних машин (нині Донецький енергозавод) і шахта «Гігант» (нині шахта імені Є. Абакумова); в 1951 році після відновлення і реконструкції вступив у лад завод «Укрцинк» у м. Константинівка; в 1953 році перший кокс дав Ясиновський коксохімзавод у м. Макіївці; в 1954 році уведені в дію шахти «Мушкетівська-вертикальна» і «Жовтнева»... І цей хронологічний список можна продовжувати і продовжувати.

Настільки стрімкий розвиток вугільної, хімічної, газо- і нафтопереробної, а також ряду інших галузей промисловості, природно, викликало потребу в електроустаткуванні спеціального виконання. Тим часом його виробництво ще значно відставало від потреб розвитку, особливо вугільної промисловості. Експлуатоване електроустаткування не відповідало належною мірою вимогам безпеки, не мало надійних захисних пристроїв, мало невисокі техніко-економічні показники. Розкидані по країні численні конструкторські бюро й лабораторії підприємств, на жаль, не забезпечували своєчасної розробки нового більше надійного шахтного електроустаткування. У країні не було єдиного центра по науково-дослідних і дослідно-конструкторських роботах в області рудничного вибухобезпечного електроустаткування, а також по розробці Правил його виготовлення й методів випробувань. Тимчасові норми, затверджені ще в 1939 році, безнадійно застаріли і мали потребу в корінній переробці. Відсутність координуючого технічного центра привело не тільки до досить низької якості вибухобезпечного електроустаткування, яке випускається, але й, як наслідок цього, до повсюдного росту аварій, порушень техніки безпеки й охорони праці.

Стан справ по забезпеченню вітчизняної промисловості спеціальним електроустаткуванням було детально вивчене урядом, у результаті чого з'явилася Постанова Ради Міністрів СРСР від 11 грудня 1956 р. №1580 «Про заходи щодо збільшення виробництва електроустаткування для вугільної промисловості», яке передбачало зміцнення і розвиток підприємств, які випускають електроустаткування для вугільних шахт, а також створення в м. Сталино (з 1961 року м. Донецьк) інституту по дослідженню й розробці такого електроустаткування.

Організація й створення нового НДІ були доручені великому фахівцеві, начальникові Керування енергомеханічної служби Мінвуглепрому УРСР, лауреатові Державної премії СРСР Валентину Олексійовичу Хорунжому. Багатий виробничий досвід, глибоке знання проблем вугільної галузі в сукупності із прекрасними організаторськими здатностями дозволили йому блискуче впоратися з поставленим перед ним складним завданням.

Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Епоха творення...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1