ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Конструкторський відділ...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Конструкторський відділ

А.І. Аронович А.І. Аронович

Створений наприкінці 1957 р. на чолі з А.І. Ароновичем. У перші роки свого існування колектив відділу займався проектуванням і оснащенням лабораторій та інших відділів інституту необхідним іспитовим устаткуванням, у тому числі й унікальним. Надалі цей відділ очолювали: З.С. Борисевич, О.А. Хребтов, Б.С. Гнилицький, Н.М. Плахотний. У відділ прийшли такі фахівці як П.П. Бацилєв, А.В. Борисов, Л.С. Гольдин, Ф.К. Зинзивер, Є.Г. Зиньковський, Г.Л. Коржев, В.М. Станишевський, С.Г. Высотский, О.А. Пєрєх, С.М. Станишевський та ін.

Перед відділом стояли завдання: розробка разом з галузевими відділами інституту, а також самостійно нових конструкцій вибухозахищеного електрообладнання для вугільної, хімічної, нафтової, газової та інших галузей промисловості; коректування техдокументації за результатами промислових випробувань для передачі в серійне виробництво і надання заводам-виготовлювачам технічної допомоги.

Однією з перших розробок відділу стали рідинні реостати ВЖР-250 і ВЖР-350. Ці реостати були створені спільно з фахівцями відділу електропривода. Наступною спільною розробкою стали вибухобезпечні ящики опорів ЯСВ-40 для керування шахтними двигунами з фазним ротором для приводу лебідок, піднімальних машин і стрічкових конвеєрів.

Спільно з фахівцями відділу електропривода був також розроблений новий комплект вибухобезпечної апаратури для керування двигунами піднімальних машин потужністю 250-350 кВт с застосуванням рідинних реостатів ВЖР і ящиків опорів ЯСВ. Цей комплект був відзначений дипломом ІІ ступеня й бронзовою медаллю ВДНГ СРСР. Надалі проводилися роботи зі створення комплектів електрообладнання для дистанційного і автоматичного керування шахтними піднімальними установками. Для цих цілей були розроблені конструкції регуляторів тиску - електропневматичного ЭРДП і електрогідравлічного ВЭРДТ, механічного перетворювача частоти МПЧ-150А та ін.

Спільно з фахівцями відділу високовольтних апаратів створювалися малогабаритні високовольтні апарати, призначені для заміни застарілих і громіздких реверсорів на піднімальних установках, інше більш досконале встаткування.

До кінця першого десятиліття діяльності інституту відділ повністю сформувався й приступив до розробки комплектів електрообладнання для вибухозахищених электронавантажувачів ЭПВ та об'єктів спеціального призначення, а також редукторних двигунів ВАОР і ВАОРА.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Конструкторський відділ...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1