ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Відділ вибухобезпечності...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Відділ вибухобезпечності

Камера випробувань вибухозахищеного обладнання
Камера випробувань вибухозахищеного обладнання
Камера випробувань вибухозахищеного обладнання

Відділ був створений на початку 1958 р. Його організатором і першим керівником став лауреат Державної премії СРСР Ю.М. Рибас. У завдання відділу входили: розробка й створення нових засобів захисту від вибуху та коротких замикань; забезпечення іскробезпеки електрообладнання; класифікація вибухонебезпечних сумішей, дослідження властивостей ізоляційних матеріалів, які використаються у вибухозахищеному електроустаткуванні; розробка нових Правил виготовлення вибухозахищеного електрообладнання (ПВВЕ) замість застарілих, існуючих до 1939 р.

Першими співробітниками відділу стали Є.А. Ширяєва, Л.А. Коринєва, В.А. Семененко, Т.А. Понизко, О.П. Юрченко и Г.Ф. Огородников. Відділ складався з лабораторій вибухозахисту, електрозахисту і електроізоляції. А у 1960 р. була організована ще й лабораторія держконтрольних випробувань електрообладнання на вибухобезпечність. Перше свідчення на серійне виробництво світильників ВЗГ-60 було видано 5 листопада 1959 р.

Через рік після створення відділу була підготовлена перша редакція ПВВЕ, які з 1963 г. стали основним офіційним документом для всіх організацій країни, що займаються розробкою вибухозахищеного електрообладнання.

Відділ постійно надавав технічну допомогу іншим підрозділам інституту в розробці нового вибухозахищеного електрообладнання. По його рекомендаціях у ряді організацій Мінхімпрома СРСР (ГИАП, ГИПХ, Харківському й Дзержинськом філіях ОКБА та ін.) розроблене нове вибухозахищене електрообладнання: газоаналізатори, ФАГ-1, ИГФ-2М, ТП-1120, електронавантажувач ЭПВ-1, світильник ВЗГ-100 та інше - разом більш ста найменувань.

У структуру відділу, у якому працювало більше 100 співробітників, входили 7 лабораторій: держконтрольних випробувань; вибухозахисту, електрозахисту; електроізоляційного захисту; іскрозахисту; дослідження газо-паро-повітряних сумішей і вибухозахищеного освітлювального електроустаткування. У травні 1962 р. після передчасної кончини Ю.М. Рибаса відділ очолив Н.Ф. Шевченко, однак через кілька місяців, у зв'язку з переходом Шевченко на посаду заступника директора інституту по науковій праці – М.В. Хорунжий.

Кількість усіляких зразків електроустаткування, що надходить у відділ на огляд рік у рік збільшувалося. Так, якщо в 1960 р. надійшло 137 виробів і видано 11 свідчень на право їхнього серійного виготовлення, то через 7 років був даний висновок більш ніж на 1200 виробів і видано близько 300 свідчень на вибухозахищеність.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Відділ вибухобезпечності...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1