ВІД РОЗРОБКИ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ

Головна : : Про інститут : : Художня самодіяльність...

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Художня самодіяльність

Виступ оркестру під керівництвом А.Чумака
Виступ оркестру під керівництвом А. Чумака

У переддень новорічного свята, 30 грудня 1957 р., у приміщенні бібліотеки, що перебувала в будинку по пр. Б. Хмельницького, 32, відбувся перший концерт художньої самодіяльності. Виступали декламатори, танцюристи, співаки, були показані навіть акробатичні номери. Із цього концерту й почалася історія художньої самодіяльності інституту.

З ініціативи В.О. Хорунжего був створений естрадний оркестр. За відсутністю місця для занять доводилося репетирувати й виступати в актовому залі інституту «Донбасенергопроект», але з уведенням в 1961 р. інженерного корпуса з більшим актовим залом з'явилися сприятливі умови для активного дозвілля співробітників інституту. Наприкінці 50-х – початку 60-х в естрадному оркестрі грали П. Бацилєв і Я. Львовський (саксофон), В. Володін і Б. Островський (тромбон), О. Жуков (контрабас), І. Фирджанов, Е. Пожар, В. Гарагуля (труба), Ю. Вичужанин (ударні) та інші. Керував колективом Е. Ільїнський.

На початку 60-х в інститут прийшов А. Чумак, який незабаром став керівником художньої самодіяльності. Щороку готувалося по три програми на два відділення кожна, з інтермедіями, скетчами, конферансом, сольними музичними номерами. Виконувалися не тільки популярні сучасні добутки, але й класика. До всіх знаменних дат самодіяльні колективи та виконавці давали на різних сценічних площадках до 10 концертів. На одному з них, який пройшов у Будинку техніки, виступив тоді ще мало відомий самодіяльний співак, викладач нарисної геометрії ДПИ Анатолій Солов'яненко – згодом народний артист СРСР і України.

Керівництво інституту надавало увагу й допомогу учасникам художньої самодіяльності. Актовий зал був оснащений необхідною освітлювальною, кіно- і аудиопідсилювальною апаратурою. За пультом керування світло-колірним супроводом оркестру звичайно сидів сам головний енергетик інституту В. Рало.

Був створений і з успіхом виступав вокальний квартет (Л. Анікіна, Р. Березна, А. Бурковський та Ю. Стариченко), команда КВН (капітан Л. Резник), буквально на ура йшли гуморески К. Вальца та І. Теницького.

У 1969 р. в інститут як керівник художньої самодіяльності прийшов Євгеній Мартинов, у той час ще студент четвертого курсу Донецького музично-педагогічного інституту (нині музична академія ім. С. Прокоф'єва). Він почав спробу реанімувати джаз-оркестр, який розпався на той час, вів постійні пошуки талантів серед молоді інституту і заводу. Зробити молодому музикантові це вдалося, але оркестр у зменшеному складі, на жаль, не зміг досягти того рівня й емоційного підйому молодих виконавців 60-х років. Зате величезною популярністю став користуватися інший створений Мартиновим колектив – інструментальний ансамбль гітаристів.

У 1972 р. на Всесоюзному конкурсі професійних виконавців у Мінську Євгеній Мартинов виступив не тільки як автор музики, але і як співак. Він виконав дві свої пісні «Трубка мира» і «Баллада о матери» під акомпанемент оркестру під керуванням Ю. Силантьєва і відразу ж завоював симпатії публіки. Перемога на цьому конкурсі саме й вирішила подальшу долю Є. Мартинова. Він іде з інституту й незабаром стає відомим композитором співаком.

< Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ >

Головна : : Про інститут : : Художня самодіяльність...
Україна, м. Донецьк,
вул. 50-й Гвардійської дивізії, 17
тел.: +380 62 382-93-53
Рейтинг@Mail.ru Інформаційно-розважальний портал КомерСайт .Рейтинг сайтів регіону Украинский портАл Украина-Сегодня: Каталог сайтов Яндекс цитирования Украина онлайн Rambler Top100 Rambler's Top100 Б И З Н Е С - И Н Ф О Р М -  Каталог фирм, организаций, товаров и услуг Украины Valid XHTML 1.1